Facebook ve Microsoft, Atlantik Okyanusu'na 6500 Kilometrelik Kablo Döşeyecek!

0
0
0
0
0
Teknoloji ve internete dünyasının 2 dev firması ortak bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Microsoft ve Facebook deniz altından 6500 kilometre kablo geçirecek.
İki dev teknoloji ve internet şirketi Microsoft ve Facebook ortak bir projede kapsamında bir araya geldi. Yüksek hızlı online ve bulut servislerine yönelik artan talebi karşılamak için birlikte çalışmaya karar veren iki şirket, deniz altından kilometrelerce uzunlukta kablo geçirecek.

 Hattın Uzunluğu Ne Olacak?

Cnet’in haberine göre, Microsoft ve Facebook ekiplerinin çalışmasıyla Atalantik Okyanusu altından geçecek kablo hattının uzunluğu 6500 kilometreyi aşacak. Şirketlerin sağladığı bilgiye göre kabloların başlangıç kapasitesi saniyede 160 terabit veri taşımaya uygun olacak. MAREA olarak adlandırılacak kablo hattı, Atlantic Okyanusu altından geçen tüm hatlar arasındaki en hızlısı olacak.

MAREA kablo hattı ABD Virginia - İspanya Bilbao arasında olacak.

 Ne Zaman Başlayacak, Ne Zaman Sonlanacak?

Verilen bilgilere göre kablolama 2016 yılının Ağustos ayında yapılacak ve 2017 yılının Ekim ayında tamamlanacak. Microsoft ve Facebook’un ortaklaşa gerçekleştirdiği projenin bir benzeri 2 yıl önce Google tarafından 5 ortak şirketle Pasifik Okyanusu üzerinde yapılmıştı. Bu çalışma sonucunda Birleşik Devletler’in batı sahilleri Japon şehirleri ile bağlamıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0