​Microsoft'tan İki Yeni Xbox One Modeli Gelebilir!

0
0
0
0
0
Bazı kaynaklara göre Microsoft iki yeni Xbox One modeli üzerinde çalışıyor.
Oyun konsolu sektöründe liderliği ele geçirmek için çalışan fakat Sony'nin üretmiş olduğu PlayStation 4'ün çok gerisinde kalan Xbox One, hala sektörün sözü geçen üyelerinden birisi. Milyonlarca oyuncuya sahip olan ve liderliğini garantilemiş olmasına rağmen hala Sony tarafından büyük bir tehdit olarak görülen Xbox One, sektördeki kontrolünü arttırmak adına yeni modellerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Microsoft'ta bulunan bazı kaynakların sızdırdığı bilgilere göre (tabii ki bu kaynakların isimleri verilmedi) şirket iki farklı Xbox One modeli üzerinde çalışıyor. Bu modellerden birisinin kod ismi Scorpio. Scorpio'nun gelecek sene satışa sunulması bekleniyor. Scorpio modelini sıradan Xbox One modelinden farklı kılan asıl özellik, Oculus Rift ile uyumlu olarak çalışabilecek olması. Sanal gerçeklik cihazıyla uyumlu olmasının yanı sıra birkaç donanım geliştirmesine de sahip olması bekleniyor.Diğer Xbox One modelinin ise şimdilik herhangi bir kod ismi yok. Scorpio'dan sonra satışa sunulması planlanan bu Xbox One modelinin sanal gerçeklik cihazlarıyla işi olmayan oyuncular için geliştirildiğini söyleyebiliriz. 2 TB depolama alanına sahip olacak olan bu yeni model, gelişmiş donanım özellikleriyle ön plana çıkacak.

Tüm bu söylentilerin oldukça heyecanlandırıcı olduğu tartışılmaz bir gerçek fakat Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelene kadar beklentilerimizin boş çıkabileceğini de unutmamak gerek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0