Microsoft'un CEO'su Satya Nadella: "İyi Telefonumuz Yok"

1
0
0
0
0
Microsoft'un CEO'su Satya Nadella: "İyi Telefonumuz Yok"
Microsoft, Google’ın Android ve Apple’ın iOS işletim sistemleri ile rekabet etmeye çalışırken geliştirici konusunda eksiklik yaşarken Apple ve Google’ın dış kaynakları ve bağımsız geliştirileri sayesinde geldiği nokta Windows Phone’dan çok ileride.
Çok yakında Windows 10 Mobil olarak adlandıracağımız işletim sistemi her ne kadar kendi kullanıcıları tarafından çok seviliyor olsa da pazardaki mevcut rakiplerinden geride kalan Microsoft’un mobil işletim sistemini taşıyacak “amiral gemisi” sınıfı bir Lumia cihaz ne yazık ki bulunmuyor. Her ne kadar geçtiğimiz yıllarda adından çok söz ettiren ve piyasada iyi etkiler bırakan çok sayıda Lumia modeli ile karşılaşmış olsak da şu an için Galaxy S6 ya da iPhone 6 cihazlar ile yarışabilecek bir üst segment Lumia’nın eksikliği var. (benim değil, Nadella’nın sözü)

Lumia 940 ve 940 XL ikilisinin Eylül’de gerçekleştirilecek IFA konferansına yetişeceği telaffuz edilirken Galaxy Note 5 ve iPhone 6S’e yakın tarihte piyasada olacak olan bu cihazlara bir üst model olması beklenen 950 ve 950 XL modelleri; ancak Kasım ayında yetişebilecek ve o zamana kadar Android ya da iOS kullanıcıları kendi tercihlerini yapmış olacaklar.

Nadella ayrıca eğer herhangi bir mobil cihaz üreticisi üst segment bir telefonda Windows işletim sistemi kullanmak isterse de bu konuda destek sunabileceklerini dile getirirken üst seviye telefon pazarında kendilerini temsil edebilecek iyi bir cihaz ne yazık ki olmadığını dile getirdi. Windows 10 piyasaya çıkmadan önce bazı meseleleri çözmeleri gerektiğini görebiliyoruz ve Nadella’nın yani durumu değiştirebilecek olan adamın bu meselelerin farkında olduğunu bilmek güzel.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0