Microsoft'un Yeni CEO'su Haftaya Belli Oluyor

0
0
0
0
0
Microsoft'un Yeni CEO'su Haftaya Belli Oluyor
"En güçlü aday kim?" Steve Ballmer'ın emekliliğe ayrılacağını açıklamasının ardından Microsoft'un yeni CEO'sunun kim olacağı sorusuna aranan cevap açıklanıyor. Adaylar belli, peki o koltuğa kim oturacak?
"Microsoft sonunda bir sonraki CEO'sunu açıklayacak!" Bu konudaki dedikodular, Steve Ballmer'ın geçtiğimiz yıl emekliliğe ayrılacağını açıklamasının ardından başladı ve hala boş kalacak oaln koltuğa kimin oturacağı bilinmiyor. Ancak Microsoft'a yakın olan haber kaynaklarına göre şirket, bu sorunun cevabını açıklamaya hazır gibi duruyor.

En güçlü adaylardan birisi hali hazırda Microsoft'un Bulut ve Girişim gruplarının müdür yardımcısı konumunda olan Nadella gibi duruyor. Nadella kariyer yaşamının çoğunu Microsoft'ta geçirmiş bir kişi ve şirkette birçak farklı rolde görev almış. Uzun süreli kariyeri sayesinde şirketi son derece iyi tanıyor. Ayrıca yazılım devinin yönetimini üstlenecek kadar teknik bilgiye sahip olduğu düşünülüyor.

Ayrıca Nadella, Microsoft çalışanları arasında yapılan bir ankette de çalışanların CEO koltuğunda en çok görmek istedikleri aday olarak açıklandı. Pek çok çalışan Nadella'yı "en az tartışılan" aday olarak gösterirken Microsoft'un karmaşık yapıda bir şirket olduğunu ve şirketi tanıyan, içeriden birisinin CEO görevine getirilmesi gerektiğini söylüyorlar. Tüm çalışanlar ise yönetim kurulunun şirketi ileri taşıyacak bir yönetici seçmesi için parmaklarını çapraz yapmış durumda.

Üst düzey yöneticilerden birisi ise "şu an hiçbir şey yapmadan bekliyoruz, kimse yeni CEO'nun nasıl bir yol izleyeceğini ve ne yapması gerektiğini bilmiyor." şeklinde bir açıklamada bulunmuş. Yani Microsoft'ta şu an gergin bir bekleyiş söz konusu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0