Microsoft ve Volvo'dan HoloLens İşbirliği

0
0
0
0
0
Sunacağı sanal gerçeklik deneyimi ile şimdiden merakla beklediğimiz HoloLens, Volvo ile otomobil sektörüne adımını atmaya hazırlanıyor.
Sanal gerçeklik gözlüklerinin sayıları giderek artarken ortaya da çeşitlilik bağlamında zengin bir pazar çıkıyor diyebiliriz. Ancak bu pazarın şu an için zirvesine en büyük aday Microsoft'un arttırılmış sanal gerçeklik sunan VR seti HoloLens.

Daha önceden yaptığımız pek çok haberde HoloLens'in nasıl çalıştığı ve gelecekte ne gibi imkanlar sunabileceği üzerinde durmuştuk. Şu an için belki HoloLens tam olarak beklenen halinden uzak, ancak otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Volvo ile Microsoft'un yaptığı ortak çalışma, şirketin sanal gerçeklik gözlüğüne ne denli güvendiğinin en büyük göstergesi.Bir süredir birlikte çalışmalar yürüten Volvo ile Microsoft, sonunda bu çalışmalarının ne üstüne olduğu ve neyin amaçlandığı konusunda bilgiyi verdi. İki devin ortak noktası HoloLens. Özellikle araç -ve dolayısıyla kullanıcı- güvenliğini benimseyen Volvo, müşterilerine araçları hakkında detaylı bilgi vermek ve tatmin edici bir sunum yapmak adına HoloLens'i kullanacak.

Şöyle ki; bir Volvo mağazasına gittiğinizde, araçlar hakkında merak ettiğimiz bütün bilgiler HoloLens yardımıyla size aktarılacak. HoloLens'i takacaksınız ve araçların mekanik/elektronik aksamından iç tasarımına kadar bütün detayları görebileceksiniz. Dilerseniz aracın rengi, jantları ya da konsol paneli gibi bölmelerine de müdahale edip değişiklik yapabileceksiniz.

Bu sayede Volvo, hem müşterilerine daha verimli bir araç tanıtımı sunacak, hem de müşteriler araçları sanal ortamda diledikleri şekilde inceleyerek kafalarında sorulara yanıt bulacak. Ayrıca yeni nesil otomobillerine trafikte güvenliğinizi üst seviyeye çıkarak pek çok farklı sensörle donatan Volvo, bu sensörlerin trafik içinde işleyişini de yine HoloLens yardımıyla oluşturulan simülasyonlarla müşterilere aktaracak.
 
Önümüzdeki yıl satış merkezini HoloLens destekli hale getirmek için çalışmalara başlaan Volvo, hibrit araç üretimine de HoloLens'i dahil edecek. Hibrit otomobil üretiminde görev yapan çalışanlar, HoloLens yardımı ile otomobillerin fabrika ortamında parça değerlerini ve verilerini sanal ortamdan eş zamanlı olarak takip edebilecek.

Kaynak: The Verge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0