Microsoft XBOX One İçin 6 Önemli Özellik Duyurdu

1
0
0
0
0
Konsollar arasındaki savaş sürerken Microsoft’un bu cephedeki en güncel temsilcisi Xbox One, gelişmeye ve kullanıcılarına yeni deneyimler sunmaya devam ediyor.
Bugün Almanya’da düzenlenen dünyanın en büyük oyun etkinliklerinden biri olan Gamescom’da düzenlediği basın toplantısında Xbox One için 6 yeni özellik duyuran Microsoft, Windows 10’un da piyasaya çıkması ile kendi ekosistemini tüm eve yayılmış bir platforma dönüştürme yolunda ilerliyor.

Windows 10’un da desteği ile çok daha entegre ve kullanışlı çalışacak olan Xbox One, sunduğu eğlence özellikleri sayesinde bir oyun konsolundan çok evinizdeki bir eğlence platformuna dönüşüyor.
 

 Geriye Dönük Oyun Desteği

Xbox One’ın geriye dönük oyun desteği sunacağı daha önce fuarında duyurulmuştu. Gamescom’daki basın toplantısı ile nasıl işleyeceği netlik kazanan bu geriye dönük oyun desteğinde öncelikle Kasım ayında duyurulacak 100 Xbox 360 oyunu oynanabilir olacak. Ayrıca Xbox Gold üyelerinin kazanacağı ya da kazandığı ücretsiz oyunlar da geriye dönük desteğe dahil edilecek ve Xbox One ile oynanabilir olacak.
 

 Windows 10 Destekli Yeni Arayüz

Microsoft bugün Kasım ayında Xbox One için geliştirilmiş yeni arayüzün de kullanılabilir olacağını duyurdu.

Daha hızlı hale gelen arayüz, performans ve kullanım kolaylığı açısından da geliştirmeler sunarken Windows 10’un Cortana desteği sayesinde daha geniş bir sesli komut sistemine kavuşuyor.
 

 Program Kaydı

Önümüzdeki yıl gelecek olan özellikle Xbox One kullanıcıları üyelik hizmeti gerektirmeyen televizyon programlarını kaydedebilecek ve diledikleri taktirde bu yayınları herhangi bir Windows 10 cihazdan da seyredebilecek.
 

 Halo Wars 2 Sürprizi

Microsoft’un basın toplantısının merkezinde bir kez daha Halo vardı; ancak Halo 5’ten sık sık söz eden Microsoft, bir de Halo Wars 2’nin müjdesini verdi.

Herhangi bir detay vermekten kaçınan Microsoft, Halo Wars 2’nin 2016 yılının  sonbaharında piyasaya çıkacağını söyledi.
 

 Chatpad

Microsoft ayrıca Xbox 360’ın chatpad klavyesine benzeyen ve Xbox One kumandası ile kullanılabilen yeni bir Chatpad duyurdu.

Chat klavyesi olmasının yanı sıra geliştirilmiş ses kontrol tuşları bulunan bu zımbırtı ayrıca programlanabilir tuşları ile ekran görüntüsü almaya ya da oyun içi video kaydı yapmaya da yarıyor.
 

 Sınırlı Üretim 1 TB Halo Xbox

Halo 5 ile ilgili birçok görsel ve oyun içi görüntünün yanı sıra Microsoft; özel üretim, Halo 5 temalı bir Xbox One’ın da tanıtımını yaptı.

Tasarımı esintileri barındıran bu konsol, aynı konseptte tasarlanmış kontrolörlerinin yanı sıra 1 TB dahili hafızaya ve bir de Halo 5’in dijital kopyasına sahip. Fiyatı ise 500 Dolar.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0