MIT, Kendini Monte Edebilen Sandalye Geliştirdi

0
0
0
0
0
MIT, Kendini Monte Edebilen Sandalye Geliştirdi
Parçalar halinde satılan ve kendimizi usta zannederek ‘’ben bunu evde yaparım’’ dediğimiz eşyalar hemen hemen herkese problem yaratmıştır. Montaj çilesini satın alan kişilere bırakan eşyaların fiyatı her ne kadar düşük olsa da işkence oranı her zaman paha biçilmez olmuştur.  
Parçalar halinde satılan ve kendimizi usta zannederek ‘’ben bunu evde yaparım’’ dediğimiz eşyalar hemen hemen herkese problem yaratmıştır. Montaj çilesini satın alan kişilere bırakan eşyaların fiyatı her ne kadar düşük olsa da işkence oranı her zaman paha biçilmez olmuştur.  

Bu uğurda çok canların yandığı fark eden MIT (Massachusetts Institute of Technology) kötü gidişata son vermek adına kendi kendini monte edebilen sistemler geliştiremeye başladı. Görevli araştırmacılar, otonom birleşme laboratuvarlarında yaptıkları çalışmalar sonucunda sadece su akımına ihtiyaç duyan ve üzerlerinde bulunan mıknatıslar sayesinde el teması olmadan monte edilebilen, 15 cm yüksekliğinde bir sandalye meydana getirdi. 
 

Parçaların bir araya gelmesi ortalama 1 saat sürüyor ancak araştırmacılar bu sistemi geliştirmeye devam ediyorlar. Eğer tahmin edilen başarı sağlanırsa bu sistem, daha büyük cisimlere daha kısa zamanda uygulanabilecek.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0