​Mobil Sektörde 2016 Huawei'nin Yılı Olabilir

0
0
0
0
0
Yıla rekor satışla başlayan ve sürekli olarak üstüne koyarak ilerleyen Huawei, 2016 yılına son derece sağlam girmiş durumda. Yıl sonunda zirvede Huawei'nin ismini görebiliriz.
Huawei'nin mobil cihaz pazarında sürekli olarak bir yükseliş içerisinde olduğundan daha öncede defalarca bahsetmiştik. Nitekim Huawei, yaptığı işlerle de bunu kanıtlıyor. Hatta mobil cihaz piyasasında son dönemde elde ettiği başarılı grafikler sebebi ile Huawei için ''yeni Samsung'' benzetmeleri yapanlar bile bulunmakta.

Dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi konumunda olan Huawei, açıkladığı verilere göre geçtiğimiz ay yani Ocak ayında sevkiyatlarında muazzam bir artış yaşamış. Verilere göre geçen yıl yani 2015 Ocak ayı ile bu yılın Ocak ayı arasında Huawei'nin sevkiyatlarındaki artış %93 gibi rekor bir oranda. Bu sevkiyatlarda satışı gerçekleşen cihaz sayısı ise 12 milyon.Huawei'nin 2016 yılı için hedefi 120 milyon cihaz satışı yapabilmek. Tabii bu son derece büyük bir hedef olarak görülse de şirketin elinde P9, Nexus 6P ve yeni Mate serisi gibi cihazlar bulunmakta. Yani Huawei'nin hedefine ulaşması çok anormal bir durum olmaz. Zaten geçtiğimiz sene şirket P8 satışlarındaki başarısı da, hedefini yerine getirme ihtimalini makul kılıyorç

Tabii Huawei genelde orta seviye ve düşük bütçeli kullanıcılara uygun cihazları ile biliniyor. Fakat şirketin çıtayı bir kademe yükselttiği cihazları da kullanıcılar tarafından inanılmaz beğeni görüyor. Bu durumun en güzel örneği olarak 9 ay içinde 10 milyon satış rakamına ulaşan P8 Lite gösterilebilir.

Pek çok analist, şimdiden Huawei'nin ''120 milyon'' hedefine rahatlıkla ulaşacağını, hatta 150 milyon görme ihtimali olduğunu söylemekte. Bakalım 2016 Huawei için yükselişin zirvesinin yaşandığı bir yıl olacak mı?

Kaynak: Pocketnow
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0