Modern Nuh'un Gemisi Norveçte İnşa Edildi

2
0
0
0
0
Olası bir nükleer savaş, kıyamet sonrasında insanların yaşamını devam ettirebilmesi için modern bir Nuh'un gemisi inşa edilmiş.
Yapımına 1983 yılında başlanmış olan bu tohum ambarı, Norveç’in Svalbard adasında buzullar arasında yerin tam 130 metre altında. Sonuçta olası bir kürsel felaketten sonrası için hazırlanan bu ambarın yeri için herşey düşünülmüş, hesaplanmış ve eğer tüm dünyadaki buzullar erirse, su seviyesinin gelebileceği noktanın üstünde kalacak şekilde ayarlanmış.

Bu hesaplamalar sonucunda Svalbard adasındaki dağın içi oyularak bu mekan yapılmış.Filmlerde gördüğümüz, belgesellerde izlediğimiz ve gerçek hayatta da kıyametten korkan, kıyamette onları koruyacağına inanıp evlerinin altına çılgın yerler inşa eden insanlar gibi, buranın amacı insanları korumak değil de, bir felaket sonucu hayatta kalan insanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaçları olacak olan 4 milyon farklı tohum ve bitki türünü koruyor. (yani öyle birşey olucak, tüm bitki örtüsü kaybolacak, bir kaç insan da bunları ekip herşeyi düzeltecek :D)Depodaki bitki çeşitliliği neredeys dünyadaki her türü kapsıyor ve 1000 yıl saklanabilecek şekilde tasarlanmış.Ambarın ilk yapım maliyeti yaklaşık 9 milyon dolar olduğu söyleniyor, bu miktarın toplanması ve ambarın yapılmasında Bill Gates ve bir çok ünlü destek olmuş.Ambar son 9 yıldır aktif olarak faaliyet göstermekte ve malum kutup ayılarının çok fazla sayıda olduğu bir bölgede olduğundan ambarımız silahlı güvenlik görevlileriyle korunuyor. (Bahtsız bedeviyi çölde .... )İnsanlığın geleceğini kurtarmayı amaçlayan ambarımızın duvarları nükleer saldırılara, -200 derece soğukluğa, 10 şiddetinde gerçekleşebilecek depreme bile dayanıklı bir şekilde inşa edilmiş.Tabiki yapılan her güzel şeyin bir destekleyen kesimi olduğu gibi birde farklı düşüncelere sahip kesim olur. Bu karşıt kesimin çok ciddi ve sarsıcı idaalarıda bulunuyor.

Amerikalı gazeteci F. William Engdahl, 2009'da Türkçe'ye de çevrilen "ÖLÜM TOHUMLARI/ Kalıtımın Değiştirilmesinin Arkasındaki Karanlık Oyunlar" adlı kitabında bir komplo teorisini dillendirmiş.Yazara göre, bu ambar insalığın geleceğini korumak için değil de insanlığı ekonomik ve genetik yollarla ele geçirme planlarının yapıldığı çılgın bir laboratuar olabilirmiş.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0