Mozilla’dan Microsoft’a Öfke Dolu Mektup

0
0
0
0
0
Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi içinde dahili olarak sunduğu Edge internet tarayıcısına Norton’dan sonra şimdi de Mozilla’dan tepki geldi. Ancak Mozilla’nın derdi kullanıcı deneyimi değil, kendi tarayıcısı.
Daha önce kullandığınız tarayıcı ne olursa olsun Windows 10, varsayılan internet tarayıcınızı anlaşılabilir ve mazur görülebilir şekilde Edge ile değiştiriyor; ancak elbette bu durum diğer tarayıcı sahiplerinin çok hoşuna gitmiyor ki en çok kullanılan internet tarayıcılarından biri olan Firefox’un sahibi Mozilla ilk tepki gösterenlerden biri oldu.

Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya açık bir mektup gönderen Mozilla CEO’su Chris Beard, mektubunda üzüntüsünü dile getirirken sinirini de saklama zahmetine girmemiş.

Windows 10 güncellemesinin kullanıcıların daha önceki tercihlerini hiçe sayarak tarayıcı ve diğer uygulamalar konusundaki varsayılan uygulama seçeneklerini sıfırladığını gördüğümüzde konu ile ilgili ekibiniz ile görüşmüş; ancak hiçbir sonuca varamamıştık” diyen Beard, “kullanıcılar için eski tercihlerini korumak mümkün olsa da Windows 10 güncellemesi ve arayüzü bunu kolay olmaktan çok uzak kılıyor” şeklinde mektubunda dert yanmaya devam etmiş.
Chris Beard, Microsoft’un bu hareketin agresif bir hamle olarak tanımlarken şirketin politikalarını değiştirmesi gerektiğini savunmuş ve “yapılan bu değişiklikler bizin için rahatsız edici çünkü biz Firefox’un yapımıcısıyız. Rahatsız edici çünkü Windows’u seven ve kullanmayı tercih eden milyonlarca kullanıcının tercihleri yok sayılmış ve Microsoft’un kendilerine sunduğu seçeneklerden farklı bir tercihte bulunmaları daha kompleks hale getirilmiş.” ifadesini kullanmış. (ömö böz föyrföxön yöpömcösöyöz… ne ağlamış Chris de ya. Arkadaş madem o kadar heveslisin kendi işletim sistemininde Firefox’u varsayılan kullandır; adam isterse yükletmez bile alemin tarayıcısını)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0