• Anasayfa
  • Sektörel
  • Mühendis Olmak İsteyen 97 Yaşındaki Kadına Google'dan Efsane Jest!

Mühendis Olmak İsteyen 97 Yaşındaki Kadına Google'dan Efsane Jest!

1
0
0
0
0
Teknoloji devi Google, 97 yaşındaki bir kadının hayalini çok güzel bir şekilde yerine getirdi.
97 yaşındaki Olive Horrell'in küçüklüğünden beri bir hayali vardı; mühendis olmak. Elektriğin bile olmadığı bir evde büyüyen Horell, o dönemler tıpkı babası gibi bir mühendis olmak istiyordu. 

Horrell'in en büyük hayali buydu. Ancak, sektörün içinde olan babası, bu duruma sürekli olarak karşı çıkmaktaydı. Sebebi ise, bir kadın mühendise kimsenin iş vermeyecek oluşuydu. Ancak Horrell'in içindeki teknoloji aşkı ve merakı hiçbir zaman dinmek bilmedi. Hatta bir seferinde bozulan bilgisayarı için teknik servisi arayarak, onların yönlendirmesiyle bilgisayarı tamir bile etmişti.Horrell'in en büyük arzusu ise, çağımızın teknoloji devi olan Google'ı ziyaret ederek, bu muazzam teknolojinin nasıl üretildiğini ve nasıl işlediğini görmekti. Üye olduğu Brookdale topluluğu ve yaşlı, yardıma muhtaç insanlara bir dilek hakkı vererek bu dileği yerine getiren ''Wish of a Lifetime'' kuruluşu sayesinde de Horrell'in dileği gerçeğe dönüştü. 

Google çalışanları eşliğinde Google'ın devasa kampüsünü gezme fırsatı bulan Horrell, Google Doodle ekibiyle tanışmış, insansız araçlarda yolculuk keyfi yaşamış, ayrıca Translate, Photo, Liftware ve Cardboard ekipleri ile de demo deneyimlerinde bulunmuş.
 

Son olarak Google Cafe'de güzel bir yemek yiyen Horrell, Google sayesinde belki de hayatının en güzel gününü yaşamış oldu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0