• Anasayfa
  • Sektörel
  • NASA, İngiltere Hükümetiyle Birlikte Drone Trafiğini Düzenleyecek!

NASA, İngiltere Hükümetiyle Birlikte Drone Trafiğini Düzenleyecek!

0
0
0
0
0
NASA ve İngiltere hükümeti, sayıları artan drone'ların yarattığı trafiği düzenlemek amacıyla bir sistem geliştirecekler.
Drone'lar ilk çıktıkları günden beri sahip oldukları birçok özellikle birlikte bütün teknoloji severlerin dikkatini üzerlerinde toplamıştır. Bu araçlar, farklı markalar tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılsa da kişisel kullanım amaçlarıyla da satılıyor olması birçok yerde kullanım sayısının artmasına neden oldu. Diğer bütün araçlar gibi bunlarında trafik sisteminin olması gerektiğini ve bu artışın belirli bir sistem kullanılmadığı takdirde, ilerleyen yıllarda sorunlara neden olabileceğini düşünen NASA, İngiltere hükümeti ile birlikte drone'lar için yeni bir trafik sistemi yapmaya karar verdiklerini açıkladı.

NASA, drone'larla yapacağı çalışmalar için İngiltere'yi seçtiğini, çünkü drone'ların en çok kullanıldığı ülkenin İngiltere olduğunu belirtti. Bu nedenden ötürü böyle bir sisteme en çok ihtiyacı olan ülke de İngiltere.Çok sık kameralara yansıyan bir olay olmasada drone'ların kullanımı sırasında kazalar yaşanabiliyor. Bu kazalar genelde şirketler tarafından kullanılan drone'ların, açık alanda kişisel amaçlarla kullanılan drone'larla çarpışması sonucu gerçekleşiyor.

NASA, İngiltere hava sahasında kullanılan drone'ların kullanım şekline göre 2019 senesine kadar bir prototip hazırlayacaklarını belirtti. Bu prototipin performansına göre diğer ülkeler için de aynı sistemin hazırlanabileceği açıklandı.

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0