• Anasayfa
  • Sektörel
  • NASA, Microsoft ile Birlikte Çalışarak Mars Hakkında Bilgi Veren Hologramlar Geliştirecek!

NASA, Microsoft ile Birlikte Çalışarak Mars Hakkında Bilgi Veren Hologramlar Geliştirecek!

1
0
0
0
0
Mars görevine odaklanmış olan NASA, Mars hakkında bilgiler veren hologram sistemi geliştirmek için Microsoft'la çalışacak.
"Onların uyduları varsa, bizim de Göktürk’ümüz var" şeklinde hitap edilen NASA, hedefindeki Mars görevi için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu büyük ve tarihsel görevde halkın da desteğini arkasında isteyen, bu nedenle bilgilendirme ve eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam eden uzay araştırma kuruluşu, dünyanın en büyük işletim sistemlerinden birisi olan Windows'un yaratıcısı olan Microsoft ile birlikte çalışma kararı aldı.

Microsoft'un en ileri teknolojilerinden birisini, hologram teknolojisini kullanmak isteyen NASA, bu teknolojiyi kullanarak Mars sergilerini daha güzel ve eğitici bir şekilde gerçekleştirmeyi planlıyor. Tabii ki NASA'nın bu amaç doğrultusunda kullanmak istediği hologram teknolojisi çok yeni, bu nedenle serginin üzerinde bir süre çalışılması gerekiyor. Yaz mevsiminde açılması planlanan serginin ilk olarak Florida'da bulunan Kennedy Space Center Visitor Complex'te yer alması planlanıyor.
 
(Videoda Ay'a ayak basan 2. kişinin, Buzz Aldrin'in de yer aldığını göreceksiniz)

Hologram teknolojisiyle birlikte tanıtılması planlanan alanların çekimini yapan NASA, "Destination: Mars" isimli projeyi devreye soktu. Bu proje sayesinde Mars'ta bulunan araçlar üç boyutlu Mars simülasyonu oluşturabilmek adına gerekli olan çekimleri yapacaklar ve Mars'ın eşsiz görüntüsünü birinci şahıs bakış açısına hazırlayacaklar.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0