• Anasayfa
  • Sektörel
  • Netflix, Android N'den Kopyalanmış Gibi Duran Yeni Simgesini Olaylı Bir Şekilde Tanıttı!

Netflix, Android N'den Kopyalanmış Gibi Duran Yeni Simgesini Olaylı Bir Şekilde Tanıttı!

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük televizyon ağlarından biri olan Netflix'in simge değişimi olaylı oldu. Önce medyaya logo değişimi olarak yansıyan gelişmenin sadece simge değişimi olduğu sonradan anlaşıldı. 
Ülkemizde de faaliyet gösteren abonelik tabanlı televizyon ve video servisi Netflix’in simge değişimi biraz olaylı gerçekleşti. Bugün duyurulan gelişme öncelike Netflix’in kurumsal logo değişimi olarak yabancı haber kaynaklarına yansıdı. Mevcut logotype’ın yeni logo ile karşılaştırmaları yapıldı, yorumlar geldi. Ardından Netflix’ten yapılan açıklamada bunun sadece bir ikon değişikliği olduğu belirtildi.

 Logo mu İkon Mu Karmaşası!

Yanlış anlaşılma duyurudan mı yoksa ajanslardan mı kaynaklandı bilemiyorum ancak ortadan bir PR ve tanıtım hatası olduğu bir gerçek. Açıkçası hiçbir şirket bir yeniliğin duyurusundan hemen sonra düzeltme yapmak istemez. Neyse ki Netflix gecikmedi ve aşağıda görebileceğiniz eski logotype’ın kullanımda olduğu belirtildi. Yeni ikon ise mobil uygulamalarda ve ikon kullanımına uygun ortamlarda yer alacak.

 Android N'den Esinlenmeler

Logo - simge krizi çok geçmeden çözülse de bence Netflix açısından baş ağrıtıcı bir konu daha var. Yeni ikonun Android N logosuna benzerlik! “Benzerlik” bile biraz iyimser çünkü “N” harfleri neredeyse aynı. Sanırım Netflix, “Nasıl olsa Android N’in uzun adı yakında açıklanacak, bu logotype kullanılmayacak kopyalayalım geçsin” diye düşünmüş. Haksız sayılmazlar çünkü Android Nutella’nın eli kulağında.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0