Netflix, Hizmet Verdiği Ülke Sayısını Artırıyor

0
0
0
0
0
Netflix, Hizmet Verdiği Ülke Sayısını Artırıyor
Netflix, küresel çaptaki genişleme planlarını Çarşamba günü duyurduğu 4 Asya ülkesi ile hayata geçirmeye başlayacaklarını belirtti ki; önümüzdeki yıldan itibaren yayın hizmeti sunan kurum daha fazla ülkede izlenebilir olacak.
Önümüzdeki yılın başlarından itibaren resmi olarak Singapur, Tayvan, Hong Kong ve Güney Kore’de yayına başlayacak olan video yayın devi Netflix CEO’su Reed Hastings, “artan internet hızları ve internet kullanan cihazların çeşitliliği sayesinde insanlar her an Netflix üzerinden en sevdikleri televizyon programını ya da diziyi takip edebiliyorlar ve hizmet alanımıza dahil ettiğimiz bu 4 ülkedeki kullanıcılar da artık bu avantajdan faydalanabilecekler.” ifadesini kullandı.

Şirketin uluslararası pazarda yürüttüğü bu genişleme ve büyüme politikası Netflix’e bu yılın ikinci çeyreğinde 3.28 milyon yeni üye kazandırmış ve beklentisi olan 2 buçuk milyonun üzerinde yeni kullanıcı sayısına erişmiş. Gelen bu yeni Netflix üyeleri de yayın kuruluşunun halihazırda hizmet verdiği ülkelerden değil, yeni hizmete açıldığı ülkelerden olmuş.

Korea Times’ın bu haftanın başında girdiği bir haberde Güney Kore’de Netflix’in hizmete girmesinin an meselesi olduğunu ifade ederken firmanın yerel bazı yayın kuruluşları ve GSM operatörleri ile de iş birliği içinde olduğunu yazdı.Netflix’in Kore’de sunacağı servis için bazı yerel kanallar ve operatörlerden yardım isteyecek olmasının bir başka sebebi de ülkedeki yüksek hızlı ve çok stabil bağlantı ve düşük hizmet ücretleri nedeni ile içerik yetiştirme konusunda zorlanacak olması ki Güney Kore dünyanın en hızlı ve stabil internet bağlantısına sahip.

(Türkiye'ye de gelse de kaliteli yayına, kaliteli yapıma doysak hala düz televizyon yayını var bizde adam Kore'ye giderken "nasıl yeteceğim bunlara" diyor)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0