• Anasayfa
  • Sektörel
  • Nikon'dan 360 Derece Görüş Açısına Sahip Aksiyon Kamerası: KeyMission 360!

Nikon'dan 360 Derece Görüş Açısına Sahip Aksiyon Kamerası: KeyMission 360!

0
0
0
0
0
Nikon'un CES 2016'da KeyMission 360 adlı aksiyon kamerasını tanıttı. Kamera 360 derece görüş açısına sahip, su geçirmiyor ve 4K çekim yapabiliyor. 
Bugün yaptığımız haberlerimizde CES 2016 etkinliğine katılan firmaların birbirinden iyi cihazlarını ve teknolojilerini tanıttık. Bu etkinliğe katılan birbirinden ünlü firmalar, sergiledikleri yeniliklerle katılımcıların ve basın mensuplarının dikkatini çekmeye çalıştılar. Dikkat çekme konusunda oldukça iyi olan Nikon, Las Vegas'ta düzenlenen etkinlikte aksiyon kamerası sektörünün zirvesini ele geçirebilecek (ve muhtemelen başaracaktır) yeni bir aksiyon kamerası tanıttı.Son dönemlerde popülerli büyük oranda artan aksiyon kameralarından birisini üretmiş olan Nikon, bu kamera modeline "KeyMission 360" ismini vermiş. KeyMission 360, isminden de anlaşılabildiği gibi 360 derecelik çekimler yapabiliyor. Aksiyon kameralarının tek bir yöne sabitlenebilmesinden çok daha iyi olan 360 derece görüş açısı, özellikle extreme sporlar yapan kişiler tarafından oldukça çok tercih ediliyor. Ürettiği akisyon kamerasının sörfçülerin, dalgıçların ve yüzücülerin de içerisinde bulunduğu bu sporculara da hitap etmesini isteyen Nikon, KeyMission 360'ı su geçirmez olarak üretmiş. Kamera 30 metre derinlikteki basınca kadar su geçirmemezlik özelliğini koruyabiliyor.
 

Nikon'un sadece bu özellikleri bahşetmediği KeyMission 360, aynı zamanda 4K kalitede video çekimi de yapabiliyor. Kameranın sadece özellikleri hakkında bilgi veren Nikon, KeyMission 360'ın satış fiyatı hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Kameranın gelecek mevsim satışa çıkartılması bekleniyor.

Kaynak: PetaPixel 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0