Nintendo, Dokunmatik Ekranlı Oyun Kumandası Üretti!!

0
0
0
0
0
Birkaç ay önce ekranlı oyun kumandasının patentini alan Nintendo, bu kumandarnın üretimini gerçekleştirdi.
Oyun konsollarının savaşı devam ederken liderlik için çarpışan Xbox One ve Playstation 4, Nintendo'nun konsollarını unutmamıza neden oldu. Playstation ve Xbox'dan daha çok çocuklara hitap eden konsollar ve oyunlar üreten Nintendo, konsol savaşlarında onu zirveye taşıyabilecek "ekranlı oyun kumandasını" üretti!

Birkaç ay önce Nintendo'nun bu oyun kumandasının patentini aldığını söylemiştik ve patentin tüm detaylarını sizlerle paylaşmıştık. Bu patentte de açık bir şekilde görülebildiği gibi kumandanın üzerinde dokunmatik bir ekran bulunuyor ve kumandayı daha iyi bir şekilde kullanabilmek adına dokunmatik ekranla oynayabiliyorsunuz. Bu kumandada dokunmatik ekranın bulunması, konsol oyunlarının kontrolünde sorunlar yaşayan kişiler için oldukça yararlı olabilir (özellikle silah oyunlarında mouse'u mumla arıyoruz).

Dokunmatik oyun kumandasının patentini boşuna almadığını bizlere kanıtlamış olan Nintendo, bu kumandanın fotoğrafını yayınlayarak (belki de başkası tarafından yayınlanmıştır ancak kendilerinin yayınladığını düşünüyorum) konsol oyuncularını tam anlamıyla çıldırttı. Oyun kumandasının görünüşünün oldukça şık olduğunu söyleyebiliriz fakat performansı ve ne kadar kullanışlı olduğunu maalesef sadece fotoğraftan söyleyebilmek mümkün değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0