Nintendo'ya Büyük Şok: 3DS Tüm Hesapları Altüst Etti!

0
0
0
0
0
Japon oyun konsulu üreticisi Nintendo, el konsolları 3DS ve 3DS XL'den umduğunu bulamadı. İki cihazın satış beklentileri tutmayınca, 2016 yılı hesapları "sil baştan" yapıldı. Detaylar haberimizde.
Uzun süredir ekonomik sıkıntılarla boğuşan Nintendo’da yüzler yine gülmedi. Şirket, büyük umut bağladığı 3DS ve 3DS XL el konsollarından umduğunu bulabilmiş değil. Cihazların satışları iyi gitmeyince, Nintendo 2016 yılı hesaplarını sil baştan yapmak durumunda kaldı.

 3DS ve 3DSX Hayal Kırıklığı Yarattı!

Nisan 2015 ile Mart 2016 arasında 7.6 milyon adet 3DS ve 3DS XL el konsolu satılacağı beklentisi gerçekleşmedi ve şirket bu rakamı 6.6 milyon adet olarak revize etti. Ayrıca, el konsolları için öngörülen 9 milyon adetlik yazılım satışı beklentisi de düşürüldü. Hesaplardaki bu değişiklikler Nintendo’nun yıllık gelirini ve net karını da aşağı çekmesine neden oldu. 

 Nintendo'dan Yeni Konsol Beklentisi

Nintendo 3DS ve 3DS XL’deki bu olumsuz tabloya rağmen Wii U için önceden açıklanan beklentiler aynen korunuyor. Nintendo, Wii U satışlarından 2016 yılında 620 milyon dolar gelir bekliyor. Yenilenen hesaplara göre, Nintendo bu yılı 150 milyon dolar net kar ile tamamlayacak. Yine de, şirketin rahat bir nefes alabilmesi için mobil platformlara oyun desteği, yeni oyun konsolu gibi beklenen projeleri hayata geçirmesi gerekiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0