• Anasayfa
  • Sektörel
  • Nokia, 2016 Yılında Akıllı Telefon Sektörüne Geri Dönüyor

Nokia, 2016 Yılında Akıllı Telefon Sektörüne Geri Dönüyor

0
0
0
0
0
Nokia, 2016 Yılında Akıllı Telefon Sektörüne Geri Dönüyor
Nokia’nın CEO’su Rajeev Suri’nin Alman bir dergiye verdiği röportajda, şirketin telefon cep telefonu üretimine tekrar döneceklerini belirtti.
Nokia, şirketin mobil kısmını Microsoft’a satmasına rağmen tekrar bu alana dönüş sinyallerini veriyordu. En son şirketin CEO’su Rajeev Suri’nin Alman Manager Magazin dergisine verdiği röportajda, şirketin bu yönde bir eğiliminin olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl ve 2015 Nisan ayında bu konuyla ilgili çıkan haberleri yalanlayan Suri, şimdi de bu açıklamaların tam tersi söylemlerde bulunarak Nokia adıyla 2016 yılının ikinci yarısından itibaren bir akıllı telefonu piyasaya çıkaracaklarını belirtti.

Nokia, şu anda 2016 yılının sonuna kadar kendine adının olduğu telefonları kullanma hakkına sahip değil. Fakat 2016 yılının sonuna kadar kendi adına ait telefonlardan mahrum kalmak istemeyen şirket, farklı şirketlerle anlaşma yaparak telefonlara kendi markasını verecek. Daha önce Nokia N1 tablet, şirket bünyesinde tasarlandıktan sonra Foxconn tarafından Nokia adıyla üretilmişti. 2016 yılının ikinci yarısında bu sistem kullanılarak Nokia adıyla bir akıllı telefon tasarlanacak fakat üretim Nokia tarafından yapılmayacak. 

Microsoft’un da sanki Nokia’dan umduğunu pek bulamadığını hissetmeye başladık. Zira şirketin eski Nokia CEO’su Stephen Elop’un işten ayrılması ve arkasından Nokia’nın CEO’sundan böyle bir söylem gelmesi, Nokia ile Microsoft’un yavaş yavaş birbirinden ayrılacağı anlamına geliyor olabilir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0