Nokia Bu Tableti Hiçbir Zaman Piyasaya Sürmedi

0
0
0
0
0
Bir dönem herkesin cebinde bulunan Finlandiyalı telefon markası Nokia, akıllı telefon döneminde trendi yakalayamamış ve önce Microsoft’a satılarak sonra da ismi cihazların üzerinden silinerek yok olmuştu.
Şimdilerde ise sahip olduğu patentlerden ya da arşivlerinden bir zamanlar tasarımını ve geliştirmesini tamamladığı ürünlere erişebiliyoruz.

Nokia Reader adındaki bu tableti firma, Twitter’ın en önemli sızıntı haber kaynağı kişilerinden Evan Blass’a göre 2013 yılı civarında tasarlanan bu tablet, Lumia telefonlardan ilham almış gibi görünüyor.

Tabletin arkasındaki Nokia logosunun altında göze çarpan Reader ibaresi, tablerin Amazon’un Kindle Fire serisi tabletleri gibi bir reader (okuma) tableti olduğunu akla getiriyor.
Piyasaya sürülseydi şirket için değişen bir şeyler olacak mıydı bilmiyoruz; ancak 2013 yılına ait olduğu söylenen ve bana kalırsa daha eski görünen bu tablet, 2014 yılında tamamı Microsoft’a geçen Nokia’nın rafa kaldırdığı konseptlerden biri olarak hayatına devam edecek.

Diğer taraftan ise Nokia, Microsoft ile olan anlaşması gereği 2016 yılına kadar telefon ya da tablet üretemeyecek; ancak biliyoruz ki; Nokia da yeni cihazları ile Android işletim sistemi kullanan firmalardan biri olacak 2016’da kendisine konulan yasak kaldırıldıktan sonra.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0