Nokia Telefon Pazarına Dönmek İçin Partner Arıyor

0
0
0
0
0
Nokia Telefon Pazarına Dönmek İçin Partner Arıyor
Nokia yetkilileri bir süre önce akıllı telefon işine dönmeyeceklerini, yazılım geliştirmeye ve mevcut uygulamalarını güncellemeye devam edeceklerini; ancak artık mobil cihaz üretiminden tamamen çekildiklerini belirtmişti.
Yeni yapılan bilgilendirmeye göre ise telefon pazarında bir zamanların en büyük pay sahibi Fin merkezli firma, akıllı telefon pazarına yeniden girmek için resmi olarak bir partner arayışına girdi.

Nokia aradığı potansiyel partnerin işin ağır yükünü üstlenmesini ve üretim ve telefonun pazarda tutunması gibi işleri halletmesini bekliyor ki buna satış, pazarlama ve müşteri desteği de dahil. Nokia ise bu durumda tasarım ve teknolojik altyapı desteği verecek partnerine. (öyle ortak bulsam ben de telefon üretirim)

Bu durumda Nokia’nın cihazlarının daha önce piyasaya sürdüğü Foxconn yapımı N1 tablet gibi olacağını ve Nokia lisansı ile piyasaya çıkmış farklı markaların üretimi cihazlar olacağını söyleyebiliriz.

Nokia’nın pazara dönmesi halinde yeni cihazlarının piyasaya çıkacağı en erken tarih ise 2016 yılının son çeyreği olabilir; çünkü daha önce tüm cihaz departmanını Microsoft’a satmış olan firma, aralarındaki anlaşma gereği daha erken telefon üretimi yapamıyor.

Nokia’nın pazara dönüşü bir şekilde firma için yeni bir başlangıç ya da farklı bir hareketlilik yaratabilir; ancak artık kabul etmesi gerekir ki 3210 ya da 3310 günleri artık geride kaldı ve pazar ayak uyduramadıkları biçimde gelişti.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0