Nokia ve Docomo 5G Denemelerini Başarıyla Tamamladı!

0
0
0
0
0
Dünya tam anlamıyla 4G teknolojisine alışamamışken teknoloji devleri Nokia ve Docomo, 5G bağlantısını başarıyla tamamladı.
Şu an çoğu ülkede tam olarak kullanılmayan 4G teknolojisi hala bizler için yeni bir teknolojiyken teknoloji konusunda çok ileride olan Japonya, 4G bağlantısının bir üst modeli olan 5G ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Bağlantı türünü günlük hayatta bulunulacak bölgelerden sınayan Japon bilim adamları, teknolojiyi önceden söz ettikleri gibi 2020 yılına kadar yetiştirmeyi planlıyorlar ve bu konuda şimdilik oldukça başarılılar. Halka açık alanda 5G bağlantılarını sınayan Docomo, bağlantı testlerinin tam olarak başarıya ulaştığını belirtti.

Japonya'nın 5G bağlantı testlerini üstlenmiş olan Docomo, bu testleri çeşitli bağlantı cihazları sayesinde gerçekleştiriyor. Aralarında Nokia Networks, Ericsson, Fujitsu ve Samsung Electronics gibi markaların da bulunduğu bu bağlantı cihazları markaları, geçtiğimiz günlerde bağlantı türünce bir çeşit hata olduğunu tespit etmişti. Bazı binaların farklı yapısından etkilenebilen 5G bağlantısı, bu binaların içerisinde gerçekleştirilen testler sırasında veri taşıyamamıştı. Ardından testler bir süre durdurulmuş, bu sorunun çözülmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Docomo sadece 5G bağlantısının kullanılabilir olduğunu göstermekle kalmadı, aynı zamanda bu bağlantının hızını da arttıracak yeni birkaç yöntem bularak bağlantıya katkı sağladı. "Beamforming" ve "beam tracking" olarak adlandırılan bu yöntemler, 5G bağlantısının sahip olduğu hızı 2 Gbps'e kadar yükseltebiliyor.

Kaynak: Neowin 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0