Numara Taşıma İçin Bekleme Süresi Olmayacak!

0
0
0
0
0
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Numara taşıma için getirilen 3 aylık bekleme süresi kaldırılıyor" diyerek gerekeb bekleme süresinin artık olmayacağını söyledi.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yürürlüğe sokulan bir kararla bundan önceki dönemlerde kullanıcının bağlı bulunduğu operatör ile ilk abonelik sözleşmesini imzaladığı tarihten itibaren numara taşıyabilmesi için gereken minimum 3 aylık bir süre bekleme durumu artık kaldırılıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile artık kullanıcılar bu 3 aylık süre gibi herhangi bir kısıtlama olmadan dilediği zaman numaralarını taşıyabilecekler. Ayrıca operatörün numara taşıma talebinin iletim süresi daha önce 2 gün idi, bunun yanı sıra numara taşıma talepleri operatörler tarafından 2 günde bir kontrol edilmekteydi. Yıldırım'a göre bu iki süre de 1'er güne indirilerek artık görünüşe göre maksimum 2 gün içinde numara taşıma talepleriniz hızlıca gerçekleştirilmiş olacak.Bunun yanı sıra numara taşıyan kullanıcılarda numaranın taşındığını belli eden uyarı tonu da kullanıcının istememesi halinde kaldırılabilir yapıda olacak. Böylece eğer siz de numara taşımış iseniz sizi arayan kullanıcılara gönderilen uyarı tonunun çalmamasını isteyebileceksiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0