Nvidia Bütün Shield Tabletleri Geri Topluyor!

0
0
0
0
0
Nvidia, olası yanma tehlikesine karşı bütün Shield tabletlerini geri topluyor.
Geçen senenin Haziran ayında, Nvidia kendi tableti olan 8 inç boyutundaki Shield'ı piyasaya sürmüştü. Tablet, oyun konusunda ki yenilikleri ile oldukça ilgi gördü.

Bugün ise şirket, olası yanma ihtimaline karşı tableti geri toplamaya başladığını duyurdu. Bataryasından kaynaklanan sorundan ötürü alınan bu karar, Nvidia'nın hala detaylı olarak anlayamadığı bir sorundan ötürü yaşanıyor. Kullanıcıların derhal tableti kullanmayı bırakmalarını ve kendilerine iletmelerini isteyen Nvidia, kendi yayınladıkları sitenin adresinden tablete sahip olan kişilere, tableti nasıl geri gönderecekleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca tablete sahip olan kişiler, bu süre içerisinde onlara gönderilecek başka bir tablete sahip olacaklar.Aslında bu sorun Nvidia Shield tabletin ısınma sonucu yaşadığı ilk sorun değil. Satışına başlandıktan sadece 1 ay gibi kısa bir süre sonra bazı kullanıcılar, tabletin fazla ısınmaya bağlı olarak kaplamasında kırılma ve açılmalar olduğunu belirtmişlerdi. 

Toplama kararından sonra Nvidia'nın kullanıcılara geçici bir süre kullanmaları için dağıtacağı tabletin özellikleri bilinmiyor fakat tabi ki daha iyi olması umuluyor. Nvidia, tabletlerin ısınma sorununu çözdükten sonra kullanıcılarına geri ulaştıracak.

Kaynak: Geek
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0