Oculus Rift Davalık Oldu

0
0
0
0
0
Oculus Rift Davalık Oldu
Sanal gerçeklik teknolojisi deyince aklımıza gelen ilk cihaz Oculus, ZeniMax firması tarafından dava edildi.
Oculus ofisinde sular hiç durulmuyor. Bethesta Software, Id şirketlerinin sahibi ZeniMax, Oculus’a teknolojilerini çaldıklarını iddia ederek dava açtı. Ortama olarak 1.5 aydır Oculus ve ZeniMax arasında bilinen bir gerginlik vardı, sahibi ZeniMax olan oyun stüdyolarından Id’nin çalışanlarından John Carmack, işinden ayrılıp Oculus şirketiyle çalışmaya başlayınca bu gerginlik iyice arttı ve son halkayı da koparmış oldu.

Uzun bir süredir firmalara arası açıklama yapılarak gelişen olay mahkemeye taşınacak. Bu konuda ZeniMax oldukça net bir tavır sergileyerek, Oculus Rift’in sanal gerçeklik teknolojisini kendilerinin yarattığını, fakat Oculus’un bu teknolojiyi çaldığını idda etti. İşinden ayrılan Carmack’ın şirketin gizli bilgilerini alarak Oculus’un geliştirilmesine olanak sağladığını bildirdi.  

Oculus bu konuda oldukça sakin görünüyor. Böyle bir şeyin olmadığını ve isterse böyle bir şeyin olmadığını kanıtlayabileceğini bildiren Oculus’un sahibi Palmer Luckey, ZeniMax firmasının Oculus’a hiçbir katkısının olmadığını bildirdi. Tüm bu olaylardan sonra oyun stüdyolarının sahibi ZeniMax’ın Oculus için oyun üreteceği gibi bir ihtimal kalmıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0