• Anasayfa
  • Sektörel
  • Ofis Koltuklarının Yerini Almak İsteyen İlginç Bir Proje: LeadChair

Ofis Koltuklarının Yerini Almak İsteyen İlginç Bir Proje: LeadChair

0
0
0
0
0
Özellikle ofis ortamlarında sürekli olarak oturmak zorunda kalan ve bu sebeple sıkıntı çeken çalışanlar için ilginç bir proje.
Piyasada ofis koltukları arasında amansız bir çekime yaşanmakta. Pek çok farklı modele sahip ofiis koltukları, çoğu çalışanın vaz geçilmezi olsa da bazı çalışanlar için de kabusa dönüşebiliyor.

Tonlarca para verip aldığınız ofis koltuğunuza bir süre sonra yastık, minder gibi takviyeler yaparak rahat etmeye çalışıyorsunuz. Çünkü uzun süreli kullanımlarda bu koltuklar, gerçekten bir süre sonra dayanılmaz derecede rahatsız edici oluyor. Hatta yabancı kaynaklı bazı araştırmalara göre, ofis koltukları uzun süre kullanımda ciddi fiziki problemlere sebep oluyor. Ve ileriki yaşlarda insanlara önemli sağlık sıkıntıları açabiliyor (bel fıtığı, omurga eğilmesi vs).Ancak bu durum, şu sıralar Kickstarter'da gerekli desteğin toplanmasını bekleyen LeanChair ile düzelebilir. Türkçeye çevirdiğimizde 'yaslanma koltuğu' tarzı bir şey oluyor LeanChair. Zaten ürünün amacı da bu. LeanChair, ayakta ve geriye yaslanarak çalışmanızı sağlayan bir çeşit platform. Fikrin sahibi ve geliştiricisi olan Wanyne Yeager isimli bir yazılımcı, uzun süre ofis koltuğundan çalışmanın verdiği rahatsızlık sonucu böyle bir projeye imza atmış.LeanChair, ayakta durarak kullandığınız bir platform ancak tasarımı sayesinde vücut ağırlığınızı ayaklarınıza yüklemek yerine geriye yaslanarak platformun kendisine yüklemenizi sağlıyor. Çelik iskelete sahip LeanChair'da yaslandığınız kısımda da rahat bir yastık bulunmakta. Ayrıca platformda mouse ve klavye koyabileceğiniz ek bir düzenek de mevcut.

Proje sahibi Yeager, iki sene içinde pek çok prototip LeadChair tasarlamış durumda. Ancak Kickstarter'daki kampanya başarı ile sonuçlanırsa, satılacak olan LeadChair'lar biraz daha farklı bir tasarıma sahip olacak. LeadChair kampanyası şu an Kickstarter'da 30 bin dolara yakın bir fon toplamış durumda. Hedef fon için 22 gün gibi bir süreye sahip LeadChair projesi, hayata geçmek için bu süre içinde 25 bin dolar daha toplaması gerekmekte.
 

295 dolar gibi bir fiyatla satılması planlanan LeanChair, ilk olarak Amerika pazarında satışa sunulacak. Başarılı olunduğu takdirde de diğer ülkelere gönderim başlayacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0