• Anasayfa
  • Sektörel
  • Ofis Ortamını Doğaya Taşıyan Güneş Enerjili Karavan Geliyor

Ofis Ortamını Doğaya Taşıyan Güneş Enerjili Karavan Geliyor

0
0
0
0
0
KantoorKaravaan şirketinin tasarladığı bu karavan, çalışma hayatından sıkılanlara fakat yine de çalışmak zorunda olanlara ilaç gibi gelecek.
İş, okul veya çeşitli sebeplerden dolayı hayatında ‘’negatif enerji’’ eksik olmayan herkes kendini yollara vurup bilinmeyene doğru gitmek ister. Kurulan bu hayalin baş aktörlerinden biri de genellikle karavanlar olur. Evi sırtında taşıyan kaplumbağanın rahatlığına ermek isteyen insanların çoğu ise ‘’yapmak zorunda olduğu!’’ işlerden dolayı bu hedefine ulaşamaz. 

Ancak tasarımcılar, iş hayatında aktif olarak yer alan serbest zamanlı çalışanlar için oldukça keyif verici bir projeye imza attı. Doğa dostu bir karavan üreten Amsterdam merkezli KantoorKaravan firması, ofis ortamını doğanın göbeğine taşıyarak çalışanlara pozitif elektriğin kapılarını araladı. 

İçerisinde internet erişimi bulunan karavan, elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden elde ediyor ve içerisinde insan dışkısını gübreye çeviren bir tuvalet sistemi bulunuyor. Şirketin kurucusu Tom Van de Beek, “Tasarladığımız karavan iş stresinden kaçıp doğayla bütünleşmek için etkili bir çözüm olacağa benziyor. Karavan ofisi bilindik ofisler ile kıyasladığımızda, tasarımımız daha geniş bir çalışma alanını ihtiyaç duyulan sessizliği ve sınırsız bir özgürlüğü vaad ediyor.’’ diyerek piyasaya iddialı bir giriş yapacaklarını açıkladı. Karavanın diğer bir özelliği de toplantı salonuna dönüşebilmesi. Yani eğer işinizle ilgili acil bir karar alınması gerekiyorsa bunu ekibinizle beraber doğa ortamında net bir kafayla yapabiliyorsunuz. Şuan yalnızca 2 adet üretilen karavanın ilerleyen zamanlarda yaygınlaşması bekleniyor. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0