Oyunumuz Online Kafa Topu, "Masomo" İle Dünyaya Açılıyor!

34
11
6
6
5
Webtekno olarak da bünyesinde bulunduğumuz İzmo Bilişim tarafından geliştirilen Online Kafa Topu, Masomo bünyesine geçerek dünyaya açılıyor.
Şu anda milyonlarca kişi tarafından oynanan ve Türk yapımı mobil oyunlar arasında en iddialı oyunlardan biri olan Online Kafa Topu, bildiğiniz üzere Webtekno olarak da bünyesinde olduğumuz İzmo Bilişim tarafından geliştirilen bir oyundu. Kısa bir süre önce ise App Store ve Google Play Store'da geliştirici olarak İzmo yerine Masomo gözükmesi "Acaba Kafa Topu satıldı mı?" sorularının bize çok sık sorulmasına neden oldu. 

Ancak bu durumun sebebi oyunumuz olan Online Kafa Topu'nun satılması değil, İzmo Bilişim'in oyun geliştirme tarafının Londra merkezli olan Masomo ile birleşmesi sonucunda aldığı önemli yatırım sonrasında gelişen bir durum.Ülkemizin en önemli girişimcilerinden olan Erdem Yurdanur, 1999’da beygir.com, 2002’de mackolik.com, 2005’de sahadan.com olmak üzere  Tarkan Onar ile beraber Türkiye'de çok ses getiren projeler yaparak 26 Mayıs 2016 tarihi itibariyle İngiliz ortağı olan dünyaca ünlü Perform’a tüm hisseleri devretmişti. Geçtiğimiz yıl ise yine Tarkan Onar ve İngiliz ortakları ile Masomo adlı oyun şirketini kuran Yurdanur, bu şirket ile Word Search Social ve Minesweeper Social adlı oyunlar ile piyasaya çıkmıştı. Şimdi ise Online Kafa Topu oyunumuz için şirketimiz ile yapılan görüşme noktasında oyuna yatırım yapma düşüncesi tamamen değişerek şirket ortaklığına dönüştü.

Böylece İzmo Bilişim ve Masomo bir diğer değiş ile güçlerini birleştirerek başta Online Kafa Topu olmak üzere birçok yerli oyunlarımızı geliştirme ve dünyaya tanıtma aşamasında mütabakata varmış oldu. Bu doğrultuda Masomo, şu anda spor ve bulmaca oyunları geliştirmek üzere Londra merkezli, İstanbul ve İzmir yazılım ekiplerinin olduğu çok daha güçlü bir şirket haline geldi. Bu anlaşma sonucunda Masomo’nun %50’si İzmo Bilişim'den İbrahim Akman, Murat Baysal ve Erman Haskan ile internet dünyasının devlerinden olan Netdirekt A.Ş.'nin ortakları Yaşar Semih Alev ve Kerem Copcu'nun, diğer %50'si ise varonlan ortakları ise Erdem Yurdanur, Tarkan Onar, Oliver Slipper, Jorg Mohaupt, Adam Perrin, John Powell ve İlhan Aysan ile dev bir şirket haline geliyor.Ortaklar dışında da yaklaşık 30 kişilik bir ekibe sahip olan Masomo, oyunların geliştirilmesi ve tanıtılması için gece gündüz büyük bir heyecanla çalışıyor.

Masomo'nun yenilenme aşamasında ilk adım olarak Türkiye'de çok sevilen Online Kafa Topu’nu Mart ayında Hollanda ve Danimarka’da test amaçlı olarak yayına alınmış ve çok kısa sürede tüm listelerde en üst sıralara çıkmıştı. Bu hafta ise 3 Haziran 2016 Cuma itabariyle tamı tamına 27 ülkeye açılacak olan Online Kafa Topu, Türk mobil oyun geliştiriciliğinde önemli bir atılım yapmaya hazırlanıyor.

Bu güç birliğinin ardından Online Kafa Topu'nun tüm dünyada ses getireceğinden eminiz. Ayrıca birçok yeni projelerimiz ile Türk oyun dünyasına önemli katkılar yapacağımızdan şüphemiz yok. Sadece ülkemizde değil tüm dünya genelinde çalışmalar yaparak geliştirmeye ve katkı sağlayacağımız oyun dünyasında Sn. Yurdanur'un deyimiyle "Kafamızı kaldırıp 70 milyonluk bir ülkede değil, 7 milyarlık bir dünyada yaşadığımızı ve aslolanın da bu olduğunu çok da geç olmadan herkesin görmesini diliyoruz." bizler de bu doğrultuda çalışmalarımızı geliştirmeye hızla devam edeceğiz. Bu başarı da ekibimize destek veren siz okuyucularımıza da çok teşekkür ederiz.

Kafa topunu hala indirmediyseniz android için buradan, ios için de buradan indirebilirsiniz.

 
34
11
6
6
5
Emoji İle Tepki Ver
34
11
6
6
5