Örümcek Ağından Yapılan Giysiler Geliyor!

0
0
0
0
0
Bir firma örümcek ağından yapılmış bir katmanı bulunan giysilerin satışına başlayacağını belirtti.
Moda, tekstil ve kıyafetler hepimizin ilgi alanı olmasa da her gün karşılaştığımız olguların arasındalar. Bu alanlarla hiç ilgisi olamayanların bile sevebileceği ve son derece ilginç bulacağı yeni giysiler, The North Face adındaki bir firma tarafından seneye satışa sunulacak. The North Face genelde soğuk havalarda giyilecek kıyafetler üretmesiyle ünlenmiş olan bir marka. Mont, çizme, bere gibi kış aylarında giymeyi tercih ettiğimiz giysilerin üreticisi olan firma, bu giysilerini "örümcek ağı" kullanarak üretmeyi planlıyor.
 

Spiber adlı bir firmayla anlaşma yaptıklarını ve yeni ürünlerini Spiber'ın uzmanlık alanını, yani sentetik örümcek ağını kullanarak üreteceklerini duyuran The North Face, kışlık giysilerin üretiminde son derece sağlam, ince ve hafif olan örümcek ağını yalıtım malzemesi olarak kullanmaya karar vermiş. Yapısından dolayı oldukça iyi bir yalıtım malzemesi olabilecek olan örümcek ağı, firmanın üreteceği giysilerin iç katmanlarından birisi olacak.Spiber'ın bu giysilerin üretimindeki görevi giysilerde bulunan sentetik örümcek ağını üretmek. Şirket yetkilileri tarafından açıklanana göre bu konuda 10 yılın üzerinde tecrübesi bulunan şirket, örümcek ağında bulunan proteinleri sentezleyen yapay organizmaları kullanarak bu üretimi gerçekleştirecek. "Qmonos" adı verilen ve örümcek ağından üretilmiş olan ipeğin dokunmasıyla üretilen bir giysiyi kullanacaklarını belirten Spiber, bu amaçlarına milyonlarca örümceğe işkence ederek değil, organizmaları kullanarak ulaşmayı planlıyor.

The North Face'in belirttiğine göre gelecek sene Japonya'da satışa sunulacak olan ve örümcek ağı içeren kışlık giysiler, fiyat konusunda gizemini satış tarihine kadar koruyacak. Üretilmesi planlanan giysinin ismi "Moon Parka".

Kaynak: Geek 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0