Otomotiv Devi Ford'dan İki Yeni Akıllı Bisiklet

0
0
0
0
0
MWC 2015 devam ederken ünlü otomobil firması Ford, akıllı telefonlarınız ile bağlanıp kullanabileceğiniz iki adet akıllı bisiklet prototipini tanıttı. 
Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından Ford, MWC 2015'de hem bisiklet hem de gadget tutkunlarını şaşırtan, bir o kadar da heyecanlandıran iki akıllı bisikletini tanıttı.

MoDe:Me ve MoDe:Pro olarak adlandırılan iki bisiklet, akıllı telefonunuz ile bağlantı kuruyor. Gitmek istediğiniz konumu telefonunuzun navigasyonundan ayarlıyorsunuz ve bisikletin gidonunda bulunan yuvaya telefonunuzu yerleştiriyorsunuz.Bisiklet telefonunuzla kurduğu bağlantı sayesinde gideceğiniz güzergahı ezberliyor, dönüşlerinizde hangi tarafa dönmeniz gerekiyor ise o taraftaki gidon kolu titreyerek sizi uyarıyor. Telefonunuz yerleştirdiğiniz yuvada aynı zamanda şarj da oluyor.Her iki bisiklet de size pedal desteği sunuyor. Yani pedal çevirmenin zorlaştığı yerlerde 200-watt motoru bulunan bisikletler pedal kontrolünü eline alıyor ve bir nevi akülü bisiklet tarzında iki cihazı da kullanabiliyorsunuz (saatte 25 km/h sürate kadar çıkabiliyor).MoDe:Pro daha büyük ve profesyonel kullanım için diyazn edilmiş. MoDe:Me ise şehir içi ve günlük kullanımlara göre bir dizayna sahip. MoDe:Pro tamamen Ford ekibi tarafından tasarlanıp dizayn edilmiş. MoDe:Me ise Dahon şirketi ile ortak çalışma yapılarak tasarlanmış.
 


İki bisiklet için Android ve IOS için geliştirilecek bir uygulama ile telefon bağlantınızı saylacaksınız.Prototip aşamasında olan iki bisikletin ne zaman hazır olup satışa sunulacağı hakkında ise henüz bilgi verilmedi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0