Otostopcu Robot HitchBOT, Bu Sefer Amerika'yı Turlayacak

0
0
0
0
0
Otostopcu Robot HitchBOT, Bu Sefer Amerika'yı Turlayacak
Robotların karşımıza çıktığı alanlar her geçen gün genişliyor. 
Normalde arabanıza otostopçu almak, alacağınız kişiyi tanımadığınız için pek iyi bir fikir olmayabilir. Fakat, eğer otostopçu bir robot ise bunu bir düşünmenizi tavsiye ederim. Port Credit, Ontario yapımlı HitchBOT adındaki robot, sadece otostop ile Amerika'nın bir ucundan diğer bir ucuna ulaşmaya çalışıyor. Aslında HitchBOT'a yabancı değiliz. HitchBOT bir sene önce yine otostop çekerek Kanada'da 6 bin kilometre yol katetmeyi başarmıştı.

En son yolculuğuna 17 Temmuz'da başlamış olan robot, Massachusetts'ten San Francisco'ya kadar olan yolculuğunda sadece araç kullanacak ve yol üzerinde uğramak istediği bir kaç yer de yok değil. Ünlü Time Square, Millennium Park ve Rushmore Dağı bunlardan sadece bazıları. Yolculuğunun ne kadar süreceğini kimse bilmiyor fakat robotun önceden yaptığı Almanya seyehatinin sadece 10 gün sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Almanya ziyaretinde Münih'ten başlayarak Köln, Berlin ve Hamburg gibi şehirleri geçmiş HitchBOT, ziyareti sırasında Neuschwanstein Kalesi, Brandenburg Kapısı ve Cologne Katedrali gibi yerleri gezmiş ve hatta katıldığı düğün sırasında gelinden bir öpücük koparmayı başarmıştı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0