• Anasayfa
  • Sektörel
  • Panasonic'ten Fabrika İşçileri İçin Süper İnsan Gücü Sağlayacak Dış İskelet Üretiliyor

Panasonic'ten Fabrika İşçileri İçin Süper İnsan Gücü Sağlayacak Dış İskelet Üretiliyor

1
0
0
0
0
Panasonic'ten Fabrika İşçileri İçin Süper İnsan Gücü Sağlayacak Dış İskelet Üretiliyor
Panasonic firması ağır şartlar ve zorluklar altında çalışan fabrika işçileri için elektronik bir dış iskelet üreterek işçilere süper insan gücü oluşturmayı amaçlıyor.
Bildiğiniz gibi fabrikada işçi olarak çalışan abilerimiz, kardeşlerimiz ağır şartlar altında ve sağlam güç gerektiren görevler almaktalar. Hal böyle olunca sürekli ve her gün yorululuyorlar. Panasonic firması ise hem bu işçilerimizin yükünü hafifletmek, aynı zamanda iş gücünü üst seviyelere çıkarmak için bir dış iskelet yapısı üretiyor. İşçilere süper insan gücü kazandırabilecek kadar ciddi bir proje olan "Power Loader" adındaki bu sistem oldukça dikkat çekiyor.

Panasonic'in sahip olduğu ActiveLink adlı firma tarafından üstlenen ar-ge çalışmaları ve üretim süreci ile 5kg gibi bir ağırlığa sahip olacak şekilde ğüretildi. 15kg ektra yük güç yükleyici ünitesinin eklenebildiği bu "Power Loader", gerçekten filmlerde görebileceğimiz bir gelişmeyi aktarıyor.
 

Rahat bir şelilde 100 kiloyu kaldırabileceğiniz bir ekstra güç sağlayan Power Loader, Osaka, Japonya'da üretilecek. Fiyat olarak oldukça pahalı olmasına rağmen fabrikalar için kısa dönemde ciddi gelirler sağlayabilecek ve aynı zamanda işçiler için de bir kolaylık olabilecek bu ürünün diğer videosunu da aşağıdan görebilirsiniz.

Ama uyarmış olalım, bu videolar bilim-kurgu filmi değil, gerçek görüntülerdir.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0