• Anasayfa
  • Sektörel
  • Parrot Saatte 80 Kilometre Hıza Ulaşabilen Kameralı Drone Üretti!

Parrot Saatte 80 Kilometre Hıza Ulaşabilen Kameralı Drone Üretti!

2
0
0
0
0
Ünlü drone markası Parrot, saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen drone'unu tanıttı.
Fransız kablosuz cihaz üreticisi olan Parrot tarafından üretilen bir drone, CES 2016 etkinliğinde katılımcılara tanıtıldı. Türünün diğer örneklerine göre çok daha hızlı olan ve sektörde bulunan ilk drone cihazlarında karşılaştığımız gibi pervaneli değil, kanatlı bir sisteme sahip olan bu yeni drone'un adı "Disco." Disco, ön kısmında bulunan yüksek çözünürlüklü kamera ile kayıt yapmak için geliştirilmiş olan bir drone. Bu drone'un ön kısmında 14 MP, 1080p HD görüntü kaydı yapabilen bir kamera yer alıyor. Sahip olduğu hızlı ve gelişmiş uçuş sisteminin yanı sıra kaliteli ve güzel kayıtlar yapabilmesi için sabitlemenmiş görüntü sistemine de sahip olan Disco, türünün, kişisel kullanım amacıyla üretilmiş tek örneği.Kamerası ve uçuş sisteminin yanı sıra birkaç sensörle de donatılmış olan Disco adlı drone'da jiroskop (açısal dengenin bulunmasında ve yön ölçümünde kullanılan bir sistem), altimetre (irtifayı veya yüksekliği gösteren bir sistem), manyetometre (manyetik alanın yoğunluğunu gösteren bir sistem, yön bulma konusunda da kullanılabiliyor) ve Pitot sistemi (hava araçlarının gökyüzünde karşılaştığı rüzgarın hızını ölçen bir sistem) yer alıyor. Kendi özel kumandası ile kontrol edilen Disco, kanatları sayesinde çok keski dönüşler yapabiliyor. Saatte 80 kilometre hıza ulaşabilen Disco, 1.1 metre kanat genişliğine sahip ve toplam ağırlığı sadece 600 gram.
 

Otomatik kalkış özelliğine sahip olan Disco, her türlü alanda kullanılabiliyor. Yani kanatları olması nedeniyle bu drone'un özel bir kalkış pistine neden olduğunu düşünmenize gerek yok. Çok uzak mesafelere gitse bile otomatik dönüş özelliği ile size geri dönebilen bu müthiş drone, geri dönmesinin ardından otomatik olarak yere iniş yapıyor. Eğer Disco'yu keşif amacıyla kullanmak, uçurmak istemezseniz bu gibi durumlarda drone'u otomatik olarak gezinmesi için ayarlayabiliyorsunuz.

1 saatlik şarj süresiyle 45 dakika uçabilen ve kayıt yapabilen Disco, özel gözlüğü sayesinde kullanıcısına eş zamanlı olarak görüntü paylaşımı yapabiliyor. Özelliklerini saya saya bitiremediğim bu mükemmel drone, açık söylemek gerekirse bugüne kadar karşılaştığım en iyi drone. Drone'un ne zaman satışa sunulacağı belirtilemedi ancak yakın tarihlerde bunun gerçekleşmesi bekleniyor.Kaynak: Gizmodo 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0