Parrot'tan Havada, Karada ve Suda Gidebilen Drone'lar

0
0
0
0
0
''Drone'ların kullanım alanları her geçen gün artıyor'' diyoruz ya, işte en güzel örneklerinden biri.
Drone'ların kullanım alanları her geçen gün artarken (kaçak yarıştıranları bile gördük artık düşünün) sektörün önde gelen drone üreticilerinden Parrot, drone'lara farklı bir kullanım alanı katacak yeni modeller üretmeye başladı.

Yeni Jumping drone'larını tanıtan Parrot'un en ön plana çıkan modeli ise Hydrofoil. Sebebi ise drone'un hem karada hem de suda gidebilmesi (havayı saymamıza gerek yok zaten). Hydrofoil bu işlemi, yine Parrot'un yeni tanıttığı drone'larından biri olan Airborne ile gerçekleştiriyor.Boyut olarak mini drone olarak tabir edebileceğimiz Airdrone, Hydrofoil'in bünyesinde barınıyor. Yani Airborne mini drone'u Hydrofoil'e takılmadan suda hareket olayı sağlanmıyor. Ayrıca Hydrofoil tek başına uçma işlemi gerçekleştiremiyor. Uçma işlemini yapan Airborne. 

Cargo ve Night olmak üzere iki model ile sunulan Airborne drone'lar, 58 gram ağırlığında ve hem Bluetooth hem de Parrot'un mobil uygulaması FreeFlight 3 üzerinden kontrol edilebiliyor. VGA fotoğraflar çekebileceğiniz drone'larda ayrıca 1 GB'lık hafıza kartı da bulunmakta. 25 dakika gibi bir sürede şarj olabilen Airborne 9 dakika uçuş süresi sunuyor. Hyrdofoil modeline takıldığında ise saatte 9 km hıza ulaşabilen Airborne, 7 dakika suda yüzebiliyor. Fiyatlar ise Cargo modeli için 99 euro, Night modeli içinse 129 euro (Night modelinde ekstra olarak gece kullanım kolaylığı sağlamak adına LED'ler bulunuyor).


 


Parrot ayrıca yeni Jumping Sumo modellerini de tanıtmış durumda. Video kayıt özelliğine ve mikrofona sahip Jumping Sumo'lar hoparlör sayesinde kullanan kişinin konuşmasına da olanak sağlıyor.
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0