PayPal Alternatifi 6 Online Ödeme Sistemi!

33
4
2
2
1
Paypal'ın Türkiye pazarından çekilme kararının yankıları sürerken birçok kişi alternatif bir online ödeme kanalı aramaya başladı. Ülkemizde faaliyet gösteren PayPal alternatifi 6 online ödeme sistemini sizler için bir araya getirdik.
PayPal’ın Türkiye pazarından çekilme kararı internet dünyasında şok etkisi yarattı. Dün sıcağı sıcağına sizlere aktardığımız haberin yankıları sürerken PayPal kullanıcıları da alternatif bir online ödeme sistemi aramaya başladı. 

Yapılan açıklamaya göre, PayPal’ın ülkemizdeki faaliyetleri 6 Haziran 2016 tarihinde sona erecek. Bu tarihten sonra kullanabileceğiniz 6 online ödeme sistemini sizler için bir araya getirdik. İşte PayPal alternatifi 6 online ödeme sistemi.

 ininal

Ülkemizde faaliyet gösteren online ödeme sistemlerinden biri de ininal. İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanılabilecek güvenli alışveriş kartı ininal’i birçok noktadan temin edebilirsiniz. inial kart Ptt, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayilerinde bulunabiliyor ve yükleme yapılabiliyor. 5 TL’ye satın alınan kartın aylık kullanım ücreti ise 1 TL. ininal hakkıda daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

 BKM Express

Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen BKM Express sistemi, hem kredi ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında toplama hem de yüz yüze hem de internet alışverişlerinde kullanma şansı sunuyor. Ayrıca, dilediğiniz herkese istediğiniz zaman para gönderimi de yapmanız mümkün. BKM Express Android ve iOS uygulamaları üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan sistemde taksit seçeneklerini belirlemeniz ve kredi kartınızın tüm özelliklerinden faydalanmanız da mümkün. 18 bankanın eklenebileceği BKM Express sistemine dahi olan tüm bankaları buradan öğrenebilir ve sistem hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Wirecard

Mobil ödeme, kredi kartı ile ödeme ve ön ödemeli kart seçenekleri sunan Wirecard birçok farklı alışveriş türü için kullanım olanağı sunuyor. Ön ödemeli kartlar ile oyun ve sanal mağaza alışverişleri yapılabilirken, sisteme tanımlanan kredi ve banka kartları ile online alışverişler gerçekleştirilebiliyor. Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile çalışan sistemde SMS yazma kolaylığında mobil ödeme yapmanız mümkün. Wirecard için detaylı bilgileri buradan alabilirsiniz.

 WebMoney

Bireysel ve kurumsal ödeme işlemlerinin yapılabileceği WebMoney transfer sisteminde Para Yükleme, Ödeme Yapma, Para Çekme, Yatırım Yapma gibi birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal hesaplarda Borç Yönetimi ve İş Organizasyonu gibi seçenekler sunan sistem hakkında detaylı bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

 Payoneer

200’den fazla ülkede geçerli olan Payoneer ödeme sistemi birçok şirketin kurumsal olarak tercih ettiği bir ödeme sistemi. Payoneer sisteminde hesap sahiplerine para gönderme, banka hesabına para çekme, küresel ödemeler yapma ve küresel para transferleri gerçekleştirme işlemleri yapılabilir. Abonelik ücretlerinin oldukça yüksek olduğu ancak özellikle kurumsal kullanıcılar için birçok özelliğin sunulduğu Payoneer sistemi hakkında ayrıntıları burada bulabilirsiniz.


 

 Enpara.com

Finansbank'ın şubesiz bankacılık hizmeti olan enpara.com ile tüm bankacılık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Enpara.com ile vadeli, vadesiz mevduat hesabı açabilir, kredi başvurusunda bulunabilir, birikim hesabı oluşturabilir, para transferi ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. PayPal gibi farklı kredi kartlarının tek bir havuzda toplanmasına olanak vermese de, online bankacılık işlemleri ve online alışveriş açısından enpara.com iyi bir alternatif olacaktır. Bu servis üzerinden yapılan Netflix, Spotify, iTunes, App Store, Google Play, Windows Store, Apple Music ve Deezer harcamalarında 50 TL'ye kadar yüzde 50 indirim kampanyası ve benzeri kampanyalar olduğunu da hatırlatalım.

33
4
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
33
4
2
2
1