PayPal Türkiye'deki Faaliyetlerini Durduruyor!

4
0
0
0
0
PayPal yaptığı resmi açıklama ile Türkiye'deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.
Ülkemizde de yoğun olarak kullanılan online bankacılık ve para aktarma hizmeti olan PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Sebep olarak BDDK lisans başvurusunu kabul edilmemesi olarak gösterilen PayPal, 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki PayPal müşterileri hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

Bu süreye kadar PayPal hesaplarında para olan Türk müşteriler hesaplarındaki paraları kendi banka hesaplarına aktarabilecekleri belirtilmiş. Yani 6 Haziran'a kadar PayPal'daki tüm paranızı banka hesabınıza aktarmanız gerekecek.PayPal'dan konu ile ilgili açıklamada;  "PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur. Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir." 
ifadelerine yer verilmiş.

Konu ile alakalı sorularınızı buradaki PayPal Yardım Masası'nı ziyaret ederek, [email protected] e-posta adresinde yardım talep ederek, ya da  444 77 01 veya +353 1 4369128 telefon numaralarından bilgi alarak iletebilirsiniz.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0