• Anasayfa
  • Sektörel
  • Futbol Efsanesi Pele’den Samsung’a 30 Milyon Dolarlık Tazminat Davası!

Futbol Efsanesi Pele’den Samsung’a 30 Milyon Dolarlık Tazminat Davası!

1
1
0
0
0
Brezilyalı efsanevi futbolcu Pele, Samsung’un kendisine ait bazı özellikleri reklamlarında kullanması sebebiyle Samsung’un aleyhine tazminat davası açtı.
Eğer haberin başlığı ‘Samsung’a Bir Tazminat Davası Daha Açıldı’ olsaydı, muhtemelen X bir teknoloji şirketi tarafından (hatta çoğunuz Apple derdiniz) açıldığını düşünürdünüz. Fakat hak ihlalleri, demek ki yalnızca şirketler arasında olmayabiliyormuş. 

Brezilya’nın efsane futbolcularından Pele, kendisine ait olan bazı özelliklerin izinsiz olarak kullanıldığı gerekçesiyle Samsung’a 30 milyon dolarlık tazminat davası açtı. 

Geçtiğimiz yıl Samsung tarafından kendisine bir reklam teklifi geldiğini fakat anlaşma sağlayamadıklarını belirten Pele, Samsung’un kendisine ait özelliklerin yer aldığı başka bir reklam yayınladığını iddia etti. Söz konusu reklam, Samsung’un UHD televizyonlarını tanıtmak için New York Times gazetesinde yayınlanmıştı. Sonuç olarak yine yüksek rakamların konuşulduğu bir dava ile karşı karşıya kaldık. Pele’nin söylemlerine ve TV reklamına ait görsele bakacak olursak Samsung’un bu davayı kolay kolay kaybedeceğini düşünmüyorum ama yine de belli olmuyor bu işler. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0