• Anasayfa
  • Sektörel
  • İnsansı Robot Pepper, 1 Ekim’den İtibaren Ön Sipariş Olarak Satışa Sunulacak

İnsansı Robot Pepper, 1 Ekim’den İtibaren Ön Sipariş Olarak Satışa Sunulacak

0
0
0
0
0
İnsansı Robot Pepper, 1 Ekim’den İtibaren Ön Sipariş Olarak Satışa Sunulacak
Haziran ayında Online olarak satışa sunulan ve birkaç dakika içerisinde bin adet satan insansı robot Pepper, 1 Ekim tarihinden itibaren yalnızca işletmeler için Japonya’da ön sipariş olarak satışa sunulacak.
SoftBank’tan yapılan açıklamalara göre işletmeler için olan versiyonu Pepper of Biz olarak adlandırılan robot, aylık 1230 TL ile 3 aylık kontratlarla kiralanacak. Ofis içerisinde hem personellerle hem de müşterilerle kontak halinde olacak olan yeni Pepper, daha önce bazı programlar yüklü olacak şekilde gelecek. İşletmelerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Pepper of Biz, ofis içerisinde gerekli olabilecek tüm bilgileri pazarlama amacıyla saklayabiliyor.

Pepper’da olduğu gibi Pepper of Biz de insani duyguları algılayabiliyor. Daha önce prototip olarak 4.500 TL’den satışa sunulan Pepper, kullanıcılarla konuşup çevresindekileri algılayabiliyordu. Şarjın çok kısa sürede tükeniyor olması da Pepper’in kullanışlı olmasını engelleyen olumsuz faktörlerden biriydi. Fakat geçtiğimiz ay Alibaba ve Foxconn’dan yaklaşık 235 milyon dolarlık bir yatırım alması, Pepper’ın ilerleyen zamanlarda muhakkak daha fazla geliştirilmesini sağlayacaktır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0