Pepsi'den Akıllı Telefon Gelebilir!

0
0
0
0
0
Akıllı telefon ile uzaktan yakından alakası olmayan Pepsi, oldukça ilginç, bir o kadar da reklam kokan bir adım atmaya hazırlanıyor.
İçecek sektörünün lider firmalarından olan Pepsi, görünüşe göre farklı bir sektörde yarışmayı amaçlamakta. Ancak, bulunduğu sektörde zirveye yakın birkaç firmadan biri olan Pepsi'nin bu sefer adım atacağı sektör öyle pek diğer sektörlere benzer değil çünkü basettiğimiz sektör akıllı telefon sektörü...

Piyasada zaten onlarca firma kıyasıya bir yarışa girişmişken, Pepsi'den böyle bir hamle gelecek olması oldukça enteresan karşılanabilir. Aslında Pepsi'nin böyle bir girişimde bulunup bulunmayacağı henüz meçhul çünkü ortada resmi birşey bulunmuyor. Elimizde sadece Pepsi tarafından Çin'in en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Weibo'da paylaşılan bir görsel bulunmakta.Görselde görebileceğiniz üzere sadece Pepsi Phone yazısı mevcut. Bu görselden yola çıkılarak kesin bir dille ''Pepsi bir akıllı telefon yapıyor'' demek pek doğru olmaz. Ancak mobil cihaz pazarında müthiş bir hırsla yükselmeye başlayan ve dünya pazarında yer edinmek isteyen Çinli firmalardan bu tarz hamleler beklemek mümkün.

Ellerine geçen her fırsatta özellikle Amerika pazarına adım atmak ve bu pazarda ses getirmek isteyen Çinli firmaların dünya çapında üne sahip bir firma ile ''reklam kokan hareketler'' dediğimiz bir hamle yapması, son derece beklenen birşey olur.

Yani toparlamak gerekirse, önümüzdeki günlerde Çinli bir telefon üreticisi firmayla Pepsi'nin ortaklığı sonucu bir akıllı telefon ile karşılaşma ihtimalimiz oldukça yüksek.

Kaynak: DigitalTrends
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0