Pilotların Uçuş Deneyimini Yaşamaya Ne Dersiniz?!

0
0
0
0
0
Pilotların Uçuş Deneyimini Yaşamaya Ne Dersiniz?!
Bir havayolu firması, sıradan bir uçuşu 360 derece kamera ile kayıt altına aldı. Bu videoyu izleyerek uçağın kokpitinde neler olduğu hakkındaki merağınızı giderebilirsiniz.
Çocukların hayallerini süsleyen birçok meslek vardır. Çocukluk zamanında bizlerin de sahip olduğu bu ideal meslekler, ileride bu meslekleri yapamasakta her zaman aklımızın bir köşesinde dururlar. Bu meslekler çocuk aklımızla hayaller kurduğumuzdan dolayı memur, endüstri mühendisi, vergi memuru gibi sıkıcı sayılabilecek mesleklerden ziyade postacı, polis, asker veya yarış pilotu gibi renkli ve yapımı eğlenceli olabilecek mesleklerdir.

Çoğu çocuğun hayalini süsleyen bu mesleklerden birisi olan pilotluk, insanların tarihin başlarından beri sahip olduğu uçma aşkından dolayı oldukça sevilen bir meslektir. Özgürlüğü ve bağımsızlığı simgeleyen uçma eylemini mesleklerinin bir getirisi olarak defalarca tekrarlayan pilotlar, bu mesleklerinden memnun mudur bilinmez, fakat aramızda pilot olmak isteyenlerin veya bu mesleği merak edenlerin olduğundan eminim. Pilotların sahip olduğu uçma lüksüne sahip olamayanlar veya olmak için daha fazla sabretmek istemeyenler için bir İsveç havayolu firması, Airbus A320 model uçağın günlük seferini 360 derece görüşlü kamera ile görüntüledi.
 

Bu uçak seferi Cenevre'den Zürih'e gerçekleştiriliyor. Uçağın kokpitinden çekilen bu görüntüleri izledikten sonra da pilotluk hakkındaki fikirleriniz aynı kaldı mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0