Plakları Farklı Şekillerde Kullanarak Müzik Yapan Makine!

0
0
0
0
0
Plakları kullanarak tekno müzik yapan DJ'in analog müzik makinesi.
Müzik konusunda her insanın zevkinin farklı olduğunu biliyoruz. Binlerce grubun ve milyonlarca şarkının varlığını sürdürdüğü günümüzde bu şarkılarda kullanılan müzik aletleri ve sözler farklı. Çoğunlukla insanlar, müzik tercihlerini sözlerden yana değil kullanılan müzik aletlerinden yana yapıyorlar. Bu nedenle milyonlarca olmasa da binlerce müzik aletinin dünya üzerinde varlığından söz edilebiliyor.

Son zamanların en çok dinlenilen müzik türlerinden birisi olan tekno, bilgisayara bağlı sistemler kullanılarak üretilen notalardan oluşuyor. DJ olarak adlandırdığımız bu müzik türü yapanlar, çok klasikleşmiş bir simge olan plak kullanırlar. Plağı çeşitli yönlerde döndürmesiyle şarkıya yön veren DJ'lerden birisi, plakları bu sefer oldukça farklı bir şekilde kullanmış. 
 

Kurduğu tamamen elektronik müzik makinesi sayesinde sıralı olan plakları farklı şekillerde ve tonlarda çalmayı başaran bir DJ, bu plakların çıkarttığı sesleri kombinleyerek bilgisayardan çıkan seslere benzeyen bir kombin elde etmiş. "Graham Dunning" adındaki bir DJ tarafından geliştirilen bu makine, sürekli olarak kullanılıyor ve böylece arka planda kalan sesleri oluşturuyor.Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0