PlayStation 4.5'in İsmi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Uzun süredir konuşulan PlayStation 4.5'in birkaç özelliği daha belli oldu.
Konsol savaşlarında en güçlü rakibi olarak anılan Xbox One'dan tam 2 kat daha fazla satış yapmayı başaran PlayStation 4 (birkaç ay önceki verilere göre böyleydi, şu an fark açılmış olabilir), bir üst modele kavuşmak için hazırlanıyor. Uzun zamandır konsol sektörünü çalkalayan PlayStation 4.5 haberleri, bu konsolun isminin de açıklanmasıyla birlikte oldukça ciddi bir boyut kazandı.

PlayStation NEO olarak anılan yeni PlayStation, PlayStation 4'ün sahip olduğu 8 çekirdekli 1.6 GHz işlemciye karşılık 8 çekirdekli 2.1 GHz çekirdeğe sahip olacak. Yani PlayStation NEO'nun işlemcisinin yaklaşık %30 daha güçlü olacağını söyleyebiliriz. 

PlayStation NEO'nun yeni açıklanan bir diğer özelliği de kullanacağı platformla alakalıydı. Bazı söylentiler, PlayStation NEO'nun PlayStation 4'ten farklı bir sosyal ağa ve PlayStation Network Store'a sahip olacağı yönündeydi ancak bugün Sony tarafından yapılan açıklamaya göre 35 milyon PlayStation 4 sahibini bölmek istemeyen teknoloji devi, her iki PlayStation modelinin de aynı ağı paylaşmasına karar vermiş. Sony'nin açıklamasına bakaran PlayStation 4 ve PlayStation NEO kullanıcılarının aynı oyunları oynayabileceğini söyleyebiliriz. PlayStation NEO'nun satış fiyatı konusunda herhangi bir bilgilendirme yapılmadı fakat bazı kaynaklara göre 400$'dan daha fazla olmayacak. 14-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan E3 2016 etkinliğinde yeni PlayStation'ı göreceğimizi düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0