İngiltere'de Bir Hobbit Evi Benzeri Otel Yapılıyor!

1
0
0
0
0
İngiltere'nin Ipswich şehrinin Suffolk bölgesinde inşa edilmesi planlanan Hobbit evi tasarımına sahip otel Poddit Hole Holidays, yapımını tamamlamak için Kickstarter üzerinden destek bekliyor.
Yüzüklerin Efendisi serisi ve Hobbit serileri ile herkes tarafından bilinen ve sevilen Hobbitlerin en çok sevilen yanı ise Shire'da yaşadıkları o minik minik evleri olarak dikkat çeker. Peki ya öyle bir yerde yaşama şansınız olsa bu fırsatı kaçırmaz mıydınız? Cevabınız "evet" ise Kickstarter'da açılan projeye destek olabilirsiniz. "Poddit Hole Holidays" olarak adlandırılan proje 50 Bin Pound destek bekliyor. Bu desteği toplarsa da İngiltere'nin Ipswich şehrinin Suffolk bölgesinde inşa edilmesi planlanan Hobbit evleri ile misaferlerini ağırlamaya başlayacak.

West Stow Pods tarafından başlatılan proje şu anda 8 Bin Pound bağış toplamış durumda. Yuvarlak sarı bir kapının ardına iki tane çift yataklı yatak odası, bir mutfağı ve banyosu ve odun sobası bulunacak olan bu evler Hartwyn Natural Building tarafından desteklenerek yapılacak.Düşük vuruşlu inşa teknikleriyle ve sıkıştırılmış toprak, saman balyaları ve kireç sıvası gibi materyallerle inşa edilecek olan bu evler size bir Yüzüklerin Efendisi'ni bir Hobbit'i yaşayabilmeniz için fırsat sunacak. Ayrıca yerden ısıtma ve sıcak su için düşük karbonlu elektrik üretimi gibi projelerin de yer aladığı bu otel gerçekten gidilmeye değer bir proje olarak düşünülüyor.

2 Pound ile 1.000 Pound arasında destek verebileceğiniz bu projede 80 Pound ödemeniz halinde 1 gece konaklama, 250 Pound vermeniz halinde ise 2 gece konaklama ve tur gezisi gibi detayları bulunuyor.

Proje ile ilgili detaylara ulaşmak ve eğer isterseniz bağışta bulunabilmek için bu bağlantıdan Kickstarter sayfasına geçebilirsiniz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0