Pokemon GO’dan Zekice Faydalanan İş Yeri Sahipleri, Gelirlerini Kat Kat Arttırdılar!

0
0
0
0
0
Pokemon GO furyasından faydalanan iş verenler, dükkanlarının kiralarını ve mağaza içi satış rakamlarını maksimum seviyeye çıkardılar.

Nintendo’nun değerini bir haftada 12 milyar dolar arttıran Pokemon GO, iş yeri ve dükkan sahiplerinin gelirlerini de önemli ölçüde arttırmaya başladı.

ABD’nin New York eyaletindeki bazı büyük iş yeri sahipleri, Pokemon GO’daki karakterleri avlamak için iş yerlerinin yakınında bulunan oyuncuları indirimlerle ya da ödüllerle mağazalarına davet ediyor. Bu karakterlerin yerleri değiştirilmese de oyunun içinde bulunan ve ‘tavlama’ olarak adlandırılan bazı özellikler satın alınıyor. Mağazanın çevresini nadir bulunan Pokemon’larla dolduran iş yeri sahipleri, 30 dakika boyunca oyuncuların burada bulunmasını sağlıyor. Bu taktikle dükkan kiralarının rakamlarında artış sağlayan işverenler, aynı zamanda mağazaların cirolarının da yükselmesini sağlıyor. Bu durum, Pokemon GO’ya merak salan büyük bir kitlenin ödüllerle nasıl yönlendirilebileceğine ‘ürkütücü’ bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.Oyunun yapımcısı olan Niantic Lab’in CEO’su John Hanke, sanal sembolleri yerleştirmek için lokasyon sponsorluğuna başlayacaklarını açıkladı. Oyun için yayınlanacak bir sonraki güncelleme ile şirketler, belirli bir ücret karşılığında mekanlarına nadir bulunan Pokemon’ları yerleştirebilecekler. Bunun dışında oynanan asıl karakteri güçlendirmek için oyun içi satışların da uygulamaya ekleneceği belirtildi.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0