Project Ara Düşürme Testinde Başarısız Olmamış

0
0
0
0
0
Google’ın bünyesinde çok sayıda başarılı ve gelecek vadeden mühendis olduğunu biliyoruz; ancak sanıyoruz ki kendilerini mizah konusunda biraz daha geliştirmeleri gerek.
Geçtiğimiz gün bizim de haberini (aha şurada) yaptığımız duyuma göre Google’ın lego gibi telefonu Project Ara, düşürme testinde parçalara ayrılıyor ve dağılıyordu; ancak Google’dan gelen açıklama durumun aslında farklı olduğunu ve telefonun bir arada kalması için geliştirmeye devam ettiklerini parçalanma ve dağılma meselesinin de şaka amaçlı olduğunu belirtti.

Ara ekibi attığı tweet ile daha iyi bir çözüm aradığını dile getirirken kendisi için de mizahi taraflarını geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Bunun yanı sıra Project Ara, her geçen gün daha iyi hale geliyor ve şu an için daha iyi bir kamera modülü ile daha uzun kullanım süresi sunan bir batarya kullanıyor.
  Kamera konusunda çokça eleştiri alan Google, I/O etkinliğinde Ara’yı ilk kez sahneye çıkartmış ve yeteneklerini gösterebilmek için katılımcıların sahneden fotoğrafını çekip bunu sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı. Ne var ki; fotoğrafın kalitesi beklentileri çok da karşılar düzeyde değildi.
Pazartesi günü Google, Project Ara’nın ilk pilot bölgesi olması düşünülen Porto Rico planlarını ertelediğini belirtirken hedeflerinin Ara ile karşılaşmak isteyecek kullanıcıların bulunduğu Amerika’daki birkaç bölgeyi seçerek 2016 yılında bu bölgelerde piyasada olmayı hedeflediklerini, yakın zamanda da daha fazla detayla kamuoyunu bilgilendireceklerini duyurdu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0