• Anasayfa
  • Sektörel
  • Anouk Wipprecht, Audi Parçaları Kullanarak Akıllı Kıyafet Tasarladı

Anouk Wipprecht, Audi Parçaları Kullanarak Akıllı Kıyafet Tasarladı

0
0
0
0
0
Anouk Wipprecht, Audi Parçaları Kullanarak Akıllı Kıyafet Tasarladı
Hollandalı tasarımcı Anouk Wipprecht, Audi ile ortaklığa giderek yeni nesil kıyafetler tasarladı. Tasarlanan kıyafetlerin yakın gelecekte yaygınlaşması bekleniyor.
Giydiğiniz kıyafetler ile arabalar arasında bir bağ kurun desek herhalde kısa bir süre düşündükten sonra bir yere varamazsınız. Ancak Anouk Wipprecht, bu konu üzerinde uzunca bir süre düşündükten sonra bir sonuca varmayı başarmış. 

İşleri Audi ile ortak yürüten Hollandalı tasarımcı ortaya Projection Map isimli bir koleksiyon çıkarmış. Tabi ki işin içinde Audi olunca teknolojinin boyutu bir tık öteye gidiyor. Peki teknolojiyi giysiler ile harmanladığında elinize ne geçer? Mesela Projection Map, aşağıya ve yukarıya ruh halinize göre ışıklar saçarak size yaklaşmak isteyen insanları önceden uyarıyor. Yani bir nevi karşınızdaki insana selektör yapıyor.

Bir de aynı tasarımcının elinden çıkan Matrix isimli bir model var. Bu model ise Led lambalarla donatılmış ve sosyalleştiğiniz ortamların enerjisine göre tepki veriyor. Hollandalı tasarımcı, neden böyle bir işe giriştiğini soranlara “Etrafımızda olan biteni algılayabilen otomobiller üretebiliyorken, neden bizi hissedebilen kıyafetler tasarlamayalım? Öte yandan bugünlerde ekranlara hapsolmuş sanal gerçekliğin oradan kurtulmasının gerekliliğine inanıyorum.” diyerek cevap vermiş. 
 

Eğer bu kıyafetleri yakından görmek istiyorsanız Milan, Pekin, Berlin ve Londra’daki Audi Showroom’larına uğramanız gerekiyor. Yukarıdaki videoda Projection Map Dress'i izleyebilirsiniz

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0