PTT Adıyla Gelen Maile Aldanmayın!

0
0
0
0
0
Şüphesiz her gün yeni bir dolandırıcılık haberiyle güne başlıyoruz. Devletin birçok alanında rahatlıkla işlerini yürütebilen dolandırıcılar PTT Kargo’yu da arşivine ekledi. 
Şüphesiz her gün yeni bir dolandırıcılık haberiyle güne başlıyoruz. Devletin birçok alanında rahatlıkla işlerini yürütebilen dolandırıcılar PTT Kargo’yu da arşivine ekledi. 

İnternet aleminde dolaşan fotoğraflara göre, PTT müşterilerinin mail adreslerine ‘’Kargonuz teslim edilememiştir’’ başlığı altında bir mail gidiyor ve vatandaşların bilgi formu doldurması isteniyor. Bu adımdan sonra dolandırıcılar kargonun 15 gün içinde alınmaması halinde fazladan her gün için 25 TL tazminat talep edileceğini belirterek formunda doldurulmasına zorunlu hale getirmeye çalışıyor. Bu sayede kredi kartı, özel bilgiler gibi pek çok veriye ulaşan dolandırıcılar istedikleri işlemi kolaylıkla yapabiliyor. 

Bu konuda detaylı araştırma yapan siber suçlarla mücadele ekipleri, vatandaşların ‘’PTT Adres Değişikliği Formu’’ linkine tıklamamalarını ve yakınlarını bu konuda uyarmaları gerektiğini belirtti. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0