• Anasayfa
  • Sektörel
  • Qualcomm'dan İlginç Açıklama: Artık Tüm Cihazlarda Snapdragon Göreceksiniz!

Qualcomm'dan İlginç Açıklama: Artık Tüm Cihazlarda Snapdragon Göreceksiniz!

0
0
0
0
0
Bir konferansta açıklamalarda bulunan Qualcomm yetkilileri, ürettikleri işlemcinin 115 yeni cihazda kullanılacağını açıkladılar.
Dünyanın en popüler işlemci serilerinden birisi olan Snapdragon serisi, Çinli Qualcomm tarafından üretiliyor ve geliştiriyor. Birçok akıllı telefonda kendine yer bulmayı başaran bu işlemci, Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya göre güç verdiği cihaz türlerini ve sayısını arttırıyor.

China's Global Mobile Internet Conference'a (GMIC) katılan Qualcomm, başarılı işlemcisi Snapdragon 820 hakkında açıklamalarda bulundu. 820 ve 810 arasındaki farka değinen, Snapdragon 820 ile çalışan telefonlardan söz eden Qualcomm konuşmacısı, bu işlemcinin yer aldığı akıllı telefon sayısındaki artışa dikkat çekti. Bilgi veren açıklamalarının ardından konuyu yeni projelere getiren konuşmacı, Qualcomm'un 115'ten fazla yeni cihazla anlaşması olduğunu açıkladı. Bu cihazlar arasında akıllı telefonlar, tabletler, sanal gerçeklik cihazları, robotlar, insansız araçlar ve otomobil sistemleri olduğundan bahseden konuşmacı, çoğunun 2016 senesinin ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini söyledi.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0