Qualcomm'un Snapdragon 820 İşlemcilerini Samsung Üretecek!

0
0
0
0
0
Apple'ın A9 işlemcileri için Samsung'la anlaşma yapmak üzere olmasının ardından Qualcomm da Snapdragon 820'nin üretimi için Samsung'la anlaşma yapmak üzere.
Samsung, çip üretimi konusunda artık dünyanın devleriyle rahatlıkla yarışacak duruma geldi. Kendi işlemcilerini kullanan büyük şirketler dışında yüksek teknik özelliklere sahip akıllı telefonları için tercih edilen çip üreticisi Qualcomm, Snapdragon 820’nin üretimi için Samsung’tan destek alacak.

Samsung, Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcilerini 64-bit mimarili olacak şekilde üreteceği söyleniyor. Exynos 7420’nin gücünü aldığı 14 nm’lik FinFet üretim sürecinin ardından Qualcomm’un da bundan faydalanmak istediğini söyleyebiliriz.

Ne Samsung ne de Qualcomm’dan bu konuyla ilgili bir doğrulama bilgisi gelmedi. Fakat tüm bu gelişmelerin Tayvanlı yarı iletken üreticisi TMSC için iyi bir haber olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bu zamana kadar Qualcomm’un yongalarını TMSC üretiyordu. Ayrıca Apple'ın, iPhone 6 ve 6 Plus’ın işlemcilerini üreten TMSC’den vazgeçip bir sonraki akıllı telefonlarında kullanılacak A9 işlemcilerinin Samsung tarafından üretilmesi için anlaşma yapmak üzere olduğu söyleniyor.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0