Radyo Dalgalarıyla Drone Vuran Silah !

0
0
0
0
0
Radyo Dalgalarıyla Drone Vuran Silah !
Nişan alarak drone'ları vurabileceğiniz ve mermi olarak radyo dalgaları kullanan silah üretildi.
Drone teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte ülkelerin bu cihazları silah ve bilgi toplama aracı olarak kullanması da gecikmedi. Durum böyle olunca bir yandan bu cihazları silah olarak kullanması gerektiğini bilen, bir yandan da bu cihazlara karşı kendilerini savunmaları gerektiğini de bilen çeşitli silah üreticileri, neredeyse her ay karşımıza yeni bir "drone-savar" silah tasarımıyla çıkmaya başladılar. Birçok farklı teknolojiyi kullanan bu silahlara kullanımı oldukça eğlenceli olan yeni birisi eklendi.

"DroneDefender" adındaki bu silah normal bir taaruz tüfeğinin boyutlarına ve şekillerine sahip. Silahın kullanımı çoğu drone-savar sistemin aksine otomatik değil ve insan yardımıyla kullanılıyor. Silahta bulunan sistem drone'ların komut alma sistemini bozuyor ve işlemi sahip olduğu radyo dalgaları yayıcısıyla gerçekleştiriyor. DroneDefender'a takılmış olan birkaç radyo dalgası yayıcı cihaz, silahta bulunan dürbünü yönelttiğiniz tarafa radyo dalgaları gönderiyor ve drone'un aldığı komutların engellenmesini sağlıyor. 
 

Bu sayede drone komut alamaz hale geliyor ve hatta hatalı komutlar almaya başlıyor. Böylece kullanıcı, drone'u yükseltmeye çalıştığı sırada drone yere çakılabiliyor. Bu silahların drone saldırılarına maruz kalınan yerlerde kullanılmasını planlayan silah üreticisi Battelle, silahın sahip olduğu 400 metre mezilden dolayı her alanda kullanılabileceğini belirtti.

DroneDefender'ın yapım özelliklerinin basına açıklanmaması nedeniyle bu silahın maliyeti bilinmiyor. 

Kaynak: PetaPixel 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0